HaberlerGündem​Batman İl Sağlık Müdürlüğü: Madde kullanımına karşı sağlıklı bir nesil için çalışmalıyız

​Batman İl Sağlık Müdürlüğü: Madde kullanımına karşı sağlıklı bir nesil için çalışmalıyız

​Batman İl Sağlık Müdürlüğü Yeşilay Haftası nedeniyle sigara, alkol ve diğer tüm bağımlılık yapıcı maddelerle mücadele ile ilgili bir mesaj yayımladı.

​Batman İl Sağlık Müdürlüğü: Madde kullanımına karşı sağlıklı bir nesil için çalışmalıyız

Batman İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, her yıl Mart ayının ilk haftası olan 1-7 Mart’tın Türkiye'de "Yeşilay Haftası" olarak kutlandığını hatırlattı.

Türkiye’de ve dünyada tütün, alkol ve uyuşturucu madde alım oranlarının hızla arttığına ve maddeye başlama yaşlarının gittikçe düşmekte olduğuna dikkat çekilen açıklamada, "Yeşilay Haftası; ülkemizin de önemli halk sağlığı sorunlarından biri olan ve bağımlılık yaptığı bilinen sigara, alkol ve diğer tüm bağımlılık yapıcı maddelerle mücadeleyi içermektedir. Bilimsel ve teknolojik gelişmelerin gittikçe hızlandığı ve teknolojinin aynı hızla günlük yaşamımıza girdiği bu dönemlerde cep telefonları, bilgisayarlar ve internet teknolojilerinin yaşamımızda vazgeçilmez yeri ve önemi vardır." denildi.

"Sağlıklı nesiller için çalışacağız"

Açıklamada, "Bununla birlikte teknolojinin sorunlu kullanımının kişilerin özel hayatını en çok da eğitim ve meslek hayatını olumsuz etkilemesi kaçınılmazdır. İnternet ve teknoloji bağımlılığı diğer bağımlılıklarda olduğu gibi kişinin bağımlısı olduğu teknolojik ürüne ulaşamadığında yoksunluk yaşadığı bir durumdur. Yeşilay haftasında amaç, özellikle genç nesiller olmak üzere halkımızın alkol, sigara ve madde bağımlılığı gibi zararlı alışkanlıklardan uzak kalmasını sağlamaktır. Toplumun sağlık kalitesinin yükseltilmesi, sigara, alkol ve uyuşturucu maddelerden uzak sağlıklı nesillerin yetiştirilebilmesi için yürütülen çalışmalarımız, eğitimlerimiz ve desteğimiz bütün hızıyla devam etmektedir." ifadelerine yer verildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER