HaberlerGündemBatman’da yetim çocuklara bot ve mont yardımı yapıldı

Batman’da yetim çocuklara bot ve mont yardımı yapıldı

Batman Umut Kervanı, kentte 100 yetim çocuğa ‘Çocuklarımız üşümesin’ şiarı ile bot ve mont yardımında bulundu.

Batman’da yetim çocuklara bot ve mont yardımı yapıldı

Batman Umut Kervanı Başkanı Mehmet Ali Işık, 2005 yılından bu yana muhtaçlara gece gündüz demeden hizmet ettiklerini söyledi.

Ellerindeki imkânların muhtaçların mağduriyetlerinin giderilmesi için yeterli olmadığını vurgulayan Başkan Işık, hayırseverlerden ihtiyaç sahiplerine destek olmalarını istedi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınına rağmen pandemi kurallarına riayet ederek yardım çalışmalarına devam ettiklerini ifade eden Işık şöyle devam etti:

Işık, “Her aya bir iyilik yardımı kapsamında bu aralık ayında Batman’da ikamet eden yetim ailelerimize yönelik yardım faaliyeti gerçekleştirdik. Hayırseverlerin desteği ile yapmış olduğumuz bu yardım faaliyetimizle 140 aileye kırmızı et ve meyve, ‘Yetim çocuklarımız üşümesin’ şiarı ile hareket ederek 100 yetim çocuğumuza bot ve mont hediye ettik. Bizler yetim gülerse ümmet güler düsturunu şiar edinmişiz. Bu yardım faaliyetlerimizle bir nebzede olsa yetimlerin sevinçlerine ortak olmaya çalıştık.”

“Yardımlar arttıkça daha çok aileye ulaşacağız”

Batman Umut Kervanındaki muhtaç kayıtlı aile sayısının 13 bini aştığını aktaran Işık, hayırseverlere seslenerek, “Yardımlar arttıkça bizlerde daha çok aileye ulaşacağız. Bu konuda tüm hayırseverleri Umut Kervanına destek olmaya çağırıyoruz. Rabbim bu konuda desteklerini sunan tüm hayırseverlerden razı olsun mallarını bereketlendirsin.” dedi.

İLGİLİ HABERLER

NASA'dan Türkiye'ye kuraklık uyarısıNASA'dan Türkiye'ye kuraklık uyarısıKar ve tipinin etkili olduğu Doğu Anadolu'da bin 551 köy ve mahalle yolu ulaşıma kapandıKar ve tipinin etkili olduğu Doğu Anadolu'da bin 551 köy ve mahalle yolu ulaşıma kapandıMalatya'da çeşitli suçlardan aranan 39 kişi yakalandıMalatya'da çeşitli suçlardan aranan 39 kişi yakalandıKarda kaza yapanların yardımına Bağlar Belediyesi ekipleri ulaştıKarda kaza yapanların yardımına Bağlar Belediyesi ekipleri ulaştıOduna giderken mahsur kalan vatandaş kurtarıldıOduna giderken mahsur kalan vatandaş kurtarıldı
SIRADAKİ HABER