HaberlerGündemBatman’da yetim çocuklara bot ve mont yardımı yapıldı

Batman’da yetim çocuklara bot ve mont yardımı yapıldı

Batman Umut Kervanı, kentte 100 yetim çocuğa ‘Çocuklarımız üşümesin’ şiarı ile bot ve mont yardımında bulundu.

Batman’da yetim çocuklara bot ve mont yardımı yapıldı

Batman Umut Kervanı Başkanı Mehmet Ali Işık, 2005 yılından bu yana muhtaçlara gece gündüz demeden hizmet ettiklerini söyledi.

Ellerindeki imkânların muhtaçların mağduriyetlerinin giderilmesi için yeterli olmadığını vurgulayan Başkan Işık, hayırseverlerden ihtiyaç sahiplerine destek olmalarını istedi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınına rağmen pandemi kurallarına riayet ederek yardım çalışmalarına devam ettiklerini ifade eden Işık şöyle devam etti:

Işık, “Her aya bir iyilik yardımı kapsamında bu aralık ayında Batman’da ikamet eden yetim ailelerimize yönelik yardım faaliyeti gerçekleştirdik. Hayırseverlerin desteği ile yapmış olduğumuz bu yardım faaliyetimizle 140 aileye kırmızı et ve meyve, ‘Yetim çocuklarımız üşümesin’ şiarı ile hareket ederek 100 yetim çocuğumuza bot ve mont hediye ettik. Bizler yetim gülerse ümmet güler düsturunu şiar edinmişiz. Bu yardım faaliyetlerimizle bir nebzede olsa yetimlerin sevinçlerine ortak olmaya çalıştık.”

“Yardımlar arttıkça daha çok aileye ulaşacağız”

Batman Umut Kervanındaki muhtaç kayıtlı aile sayısının 13 bini aştığını aktaran Işık, hayırseverlere seslenerek, “Yardımlar arttıkça bizlerde daha çok aileye ulaşacağız. Bu konuda tüm hayırseverleri Umut Kervanına destek olmaya çağırıyoruz. Rabbim bu konuda desteklerini sunan tüm hayırseverlerden razı olsun mallarını bereketlendirsin.” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER