HaberlerGündemBatman’da maske denetimleri yapılacak

Batman’da maske denetimleri yapılacak

Batman Valisi Hulusi Şahin başkanlığında İl Hıfzıssıhha Kurulu toplantısı gerçekleştirildi.

Batman’da maske denetimleri yapılacak

Vali Şahin’in açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda, İl Sağlık Müdürü Hakan Pamukçu, Covid-19 salgını süresince ilde yürütülen çalışmalar, vaka durumları, test sayıları ve sonuçları ile filyasyon çalışmalarına ilişkin kurula bilgilendirmelerde bulundu. 

Konuşmasında, mart ayının başında başlanan normalleşme sürecinden sonra ilde vaka oranlarında ciddi bir artışın yaşandığını ifade eden Vali Şahin, bulaş oranın en fazla yaşandığı düğün, taziye gibi etkinliklerin ve lokanta, kafe gibi işletmelerin sıkı bir şekilde denetlenmesi konusunda yetkililere talimat verdi.

Ayrıca Vali Hulusi Şahin, sokak ve caddelerde maske denetimlerinin sıkı bir şekilde yapılmasını istedi. 

Toplantıya; Garnizon Komutanı Hava Seyrüsefer Albay İhsan Kaplan, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Mete, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, kurul üyeleri, hastane başhekimleri, ilgili sağlık birim başkanları katıldı.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER