HaberlerGündemBatman’da maske denetimleri yapılacak

Batman’da maske denetimleri yapılacak

Batman Valisi Hulusi Şahin başkanlığında İl Hıfzıssıhha Kurulu toplantısı gerçekleştirildi.

Batman’da maske denetimleri yapılacak

Vali Şahin’in açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda, İl Sağlık Müdürü Hakan Pamukçu, Covid-19 salgını süresince ilde yürütülen çalışmalar, vaka durumları, test sayıları ve sonuçları ile filyasyon çalışmalarına ilişkin kurula bilgilendirmelerde bulundu. 

Konuşmasında, mart ayının başında başlanan normalleşme sürecinden sonra ilde vaka oranlarında ciddi bir artışın yaşandığını ifade eden Vali Şahin, bulaş oranın en fazla yaşandığı düğün, taziye gibi etkinliklerin ve lokanta, kafe gibi işletmelerin sıkı bir şekilde denetlenmesi konusunda yetkililere talimat verdi.

Ayrıca Vali Hulusi Şahin, sokak ve caddelerde maske denetimlerinin sıkı bir şekilde yapılmasını istedi. 

Toplantıya; Garnizon Komutanı Hava Seyrüsefer Albay İhsan Kaplan, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Mete, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, kurul üyeleri, hastane başhekimleri, ilgili sağlık birim başkanları katıldı.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER