HaberlerGündemBatman’da iki haftalık asayiş raporu açıklandı

Batman’da iki haftalık asayiş raporu açıklandı

Batman İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından Batman genelinde 1-15 Ocak tarihleri arasında asayiş uygulamalarının yapıldığı bildirildi.

Batman’da iki haftalık asayiş raporu açıklandı

Emniyet açıklamasında, yapılan uygulamalarda il genelinde 5 bin 795 şahsın ve 2 bin 133 aracın sorgusunun yapıldığı belirtildi.

Açıklamada, ‘Kasten Yaralama, Yağma, Cinsel Taciz ve Fuhuşa Yer Temini ve Aracılık’ suçlarının yanı sıra; 68 hırsızlık olayı, 2 motosiklet hırsızlığı olayı, 7 yankesicilik-dolandırıcılık olayı, 4 çalıntı malzemenin sahiplerine teslim edilerek, toplam 85 olayın aydınlatıldığı ifade edildi.

Çeşitli suçlara karışan 38 şüpheli şahıs ve aranan 77 şahıs olarak 115 şahsın yakalanarak adli mercilere sevk edildiği kaydedilen açıklamada, kayıp olarak aranan 14 şahsın ise bulunduğu bildirildi.

Ateşli silahlara ilişkin kanunlara muhalefet suçlarından da 14 tabanca, 3 av tüfeği olmak üzere toplam 17 silahın ele geçirilerek kullanıcılarına adli ve idari işlem yapıldığı belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

Gaziantep'te "Aile Akademisi" kuruluyorGaziantep'te "Aile Akademisi" kuruluyorOtomobilin çarptığı genç kız yaralandıOtomobilin çarptığı genç kız yaralandı​Adana'da aranan 337 kişi yakalandı​Adana'da aranan 337 kişi yakalandıEsnaf ve halk kısıtlamaların kalkmasını istiyorEsnaf ve halk kısıtlamaların kalkmasını istiyorİtfaiyecilere ilk yardım ve kurtarma eğitimi verildiİtfaiyecilere ilk yardım ve kurtarma eğitimi verildi
SIRADAKİ HABER