HaberlerGündemBatman’da Covid-19 ile mücadelede denetimler devam edecek

Batman’da Covid-19 ile mücadelede denetimler devam edecek

Batman’da, Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında haftalık olarak düzenli yapılan, “İl Salgın Denetim Kurulu Toplantısı” Vali Hulusi Şahin başkanlığında yapıldı.

Batman’da Covid-19 ile mücadelede denetimler devam edecek

Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda; dinamik ve tematik denetimler kapsamında yapılan çalışmalar, filyasyon ekiplerinin çalışmaları ve salgınla mücadelede il genelinde yürütülen diğer çalışmalar masaya yatırıldı. 

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Hulusi Şahin ilin Türkiye salgın risk haritasında mavi renkte kalması için denetimlere aralıksız devam edileceğini söyledi.

Kentin dört bir noktasına ulaşılarak vatandaşlara aşı olmanın faydalarının anlatılması gerektiğini ve gerekirse köyde oturan 65 yaş üstü vatandaşların aşılarının evlerinde yapılacağını ifade eden Vali Şahin şunları söyledi:

“Aşılama konusunda şehir merkezindeki vatandaşlarımızı evlerinden alıp hastaneye getiriyoruz ve aşılayıp tekrardan evlerine götürüyoruz. Bu uygulama böyle devam etsin. Ama özellikle köylerimizde kim aşılanmamışsa onlara da ulaşalım ve gerekirse araç veya ambulans ile giderek aşısını köyünde yapıp gelelim.”

Konuşmanın ardından ilgili kurumların yöneticileri tarafından salgınla mücadele kapsamında yürütülen denetim çalışmalarına ilişkin yapılan sunumların ardından toplantı sonra erdi.

Toplantıya; ilgili Vali Yardımcısı, İl Emniyet Müdürü, İl Jandarma Komutanı ve İl Hıfzıssıhha Kurulunun ilgili üyeleri katıldı.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER