HaberlerGündemBatman’da çiftçilere sera naylonu desteği

Batman’da çiftçilere sera naylonu desteği

Batman İl Özel İdaresi tarafından çiftçilere örtü altı tarım için hibe edilen sera naylonu için kura çekim töreni düzenlendi.

Batman’da çiftçilere sera naylonu desteği

İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne sera naylonu desteği için yapılan başvuru sayısının fazla olmasından dolayı destek verilecek 30 çiftçi kura sonucu belirlendi.

Valilik toplantı salonunda düzenlenen törene; Vali Hulusi Şahin, İl Genel Meclis Başkanı Abdulvahap Akbaş, Balpınar Belde Belediye Başkanı Hüseyin Geylani, İl Özel İdare Genel Sekreteri Abdulkadir Özer, kurum müdürleri ve Balpınar beldesi, Yeniköy, Zorköy ile Segirka köylerinden çok sayıda çiftçi katıldı.

İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Gün'ün açılış konuşmasının ardından çiftçilere hitap eden Vali Hulusi Şahin, Ilısu Barajı havzasında herhangi bir faaliyetin (sera dahil) yapılmaması konusunda uyarıda bulundu.

Vali Şahin, “Suyun yükselmesi ve düşmesi dönemseldir. Orada yapacağınız her faaliyet bu değişimlerden zarar görür. Özelikle sera gibi maliyetli yapıların kurulmasından uzak duralım. Bunun dışındaki alanlarda yapacağınız seracılık faaliyetlerinde imkanlar ölçüsünde desteklerimiz devam edecek.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Şahin’in katılımı ile kura işlemi gerçekleştirilerek, sera naylonu hibe edilecek çiftçiler belirlendi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER