HaberlerGündemBatman'da afet eğitim seferberliği başlatıldı

Batman'da afet eğitim seferberliği başlatıldı

İçişleri Bakanlığı tarafından 2021 yılının “Türkiye Afet Eğitim Yılı” olarak belirlenmesi nedeniyle tüm Türkiye’de olduğu gibi Batman'da da Vali Hulusi Şahin başkanlığında yapılan toplantı ile “Afet Eğitim Seferberliği” başlatıldı.

Batman'da afet eğitim seferberliği başlatıldı

Valilik toplantı salonunda yapılan toplantıya; Vali Yardımcıları Muhammet Özyüksel ve Tuğba Polat, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, İl Jandarma Komutanı Albay İsa Çakmak ile İl Afet ve Acil Durum Müdürü Fevzi Bakır katıldı.

Vali Hulusi Şahin'in açılış konuşmasıyla başlayan toplantı, İl Afet ve Acil Durum Müdürü tarafından yapılan bilgilendirme sunumu ile devam etti.

Olası afetlere karşı alınması gereken önlemler doğrultusunda yürütülecek eğitim çalışmalarının el alındığı toplantıda, 2021 yılı boyunca il merkezinde Vali Şahin, ilçelerde ise kaymakamlar koordinesinde eğitim çalışmalarının başlatılması kararlaştırıldı.

Daha sonra İl Afet Risk Azaltma Planı hazırlama konusunda yürütülecek çalışmalar görüşüldü.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER