HaberlerGündemBatman’da 135 tarihi sikke ele geçirildi

Batman’da 135 tarihi sikke ele geçirildi

Batman Valiliğinden yapılan açıklamada, satışı yapıldığı esnada suçüstü yapılarak tarihi eser niteliği taşıyan 135 sikke ele geçirildiği bildirildi.

Batman’da 135 tarihi sikke ele geçirildi

Valilik açıklamasında, İl Jandarma Komutanlığı tarafından Batman merkez bölgelerinde ikamet eden şahsın piyasaya satmak üzere elinde tarihi niteliği olduğu değerlendirilen eserler bulundurduğu yönünde bilgiler elde edildiği belirtildi.

5 Ocak tarihinde Batman merkez ilçesi mülki sınırları içerisinde bir şüpheli şahsa suçüstü yapılarak tarihi eser niteliği taşıyan 135 sikke ele geçirildiği kaydedildi.

Meydana gelen olay ile ilgili Batman Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından şüpheli şahsın gözaltına alındığı ifade edilen açıklamada, ele geçirilen tarihi eserlerin Batman Müze Müdürlüğüne teslim edildiği bildirildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER