HaberlerGündemBatman’da 11 oto hırsızlığı yaşandı

Batman’da 11 oto hırsızlığı yaşandı

Batman İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, ilde oto hırsızlığı yaptığı belirtilen 6 şüphelinin çaldıkları araçlarla yakalandığı bildirildi.

Batman’da 11 oto hırsızlığı yaşandı

Emniyet açıklamasında, son günlerde il merkezinde yaşanan oto hırsızlığı olayları ve çalınan otolarla gerçekleştirilen hayvan hırsızlıkları ile otodan teyp ve plaka hırsızlıklarına yönelik operasyon düzenlendiği belirtildi.

Açıklamada, olayları gerçekleştirdikleri tespit edilen Y.G., Ü.Ç., Ü.G., E.G., E.Ç. ve S.S.Ç. (T.Ş.) isimli şahısların düzenlenen operasyonla saklanmış oldukları adreslerde yakalanarak gözaltına alındıkları kaydedildi.

Açıklamanın devamında, “İlimizde şubat ayı içerisinde şüpheli şahısların, 9 otonun çalınması olayını gerçekleştirerek, çalınan araçlar ile Tilmerç Mahallesi’nde bir büyükbaş hayvan hırsızlığı olayını, Körük Mahallesi’nde 3 küçükbaş hayvan hırsızlığı olayını, Petrol Mahallesi’nde bir küçükbaş hayvan hırsızlığı olayını, Yenişehir Mahallesi’nde otodan teyp hırsızlığı olayını, Meydan Mahallesi’nde otodan plaka hırsızlığı olayını, Sağlık Mahallesi’nde otodan plaka hırsızlığı olayını gerçekleştirdikleri tespit edilmiş, çalmış oldukları otolar ele geçirilerek müştekilerine teslim edilmiştir.” denildi.

Şüpheli şahısların adli mercilere sevk edildiği ifade edilen açıklamada, ayrıca 2021 yılı içerisinde ilde toplam 11 oto hırsızlığı olayının meydana geldiği, çalınan otoların tamamının bulunarak sahiplerine teslim edildiği bildirildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER