HaberlerGündemBatman Çayı kenarında üretim yapan işletmelerin taşınması çalışmaları başladı

Batman Çayı kenarında üretim yapan işletmelerin taşınması çalışmaları başladı

Batman Çayı çevresinde yapılacak peyzaj düzenlemesi ve Batman Belediyesi tarafından yapılacak İstiklal Parkı nedeniyle işletmelerin başka bir yere taşınması için yapılacak çalışmalar ele alınarak görüşüldü.

Batman Çayı kenarında üretim yapan işletmelerin taşınması çalışmaları başladı

Vali Hulusi Şahin yaptığı açıklamada, şehrin girişindeki Batman Çayı çevresini daha güzel bir görünüme kavuşturmak amacıyla başta belediye olmak üzere ilgili kurumlar tarafında birtakım çalışmaların yürütüleceğini ifade etti.

Vali Şahin “Yapacağımız çalışmaların ilk etabı olarak Diyarbakır Köprüsünün havaalanı tarafında birçok sosyal, sportif ve kültürel donatının yer alacağı yaklaşık 170 dönümlük alan üzerine bir park yapacağız. Bu yeşil bir bant şeklinde boylu boyuna devam edecek. Oradaki mülk sahibi vatandaşlarımız ve işletmelerin haklarını da gözeteceğiz. Burayı vatandaşlarımızın gezeceği ve zaman geçireceği bir yer haline getireceğiz.” diye konuştu. 

İkinci etapta köprünün mansap kısmında bu parkın bir kordon gibi uzatılacağını ifade eden Vali Şahin, söz konusu işletmelerin başka bir yere taşınması ve yer tahsisi konusunda gerekli destekleri sunacaklarını belirterek ilgili kurumların gerekli çalışmaların yapılmasını istedi.

Toplantıya; İl Özel İdare Genel Sekreteri Abdulkadir Özer, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Muzaffer Özkan, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, DSİ  yetkilileri ile ilgili kurumların teknik personeli, Batman Çayı kenarından hazır beton ve briket üretimi yapan işletmelerin yetkilileri katıldı.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER