HaberlerGündemBaston Festivali"nde Ses Yarışması Yapıldı

Baston Festivali"nde Ses Yarışması Yapıldı

28. Uluslararası Devrek Baston Kültür festivali kapsamında, düzenlenen ses yarışması düzenlendi. 2’şer parça seslendiren sanatçılar birinci olmak için kıyasıya yarıştı.

Baston Festivali"nde Ses Yarışması Yapıldı
28. Uluslararası Devrek Baston Kültür festivali kapsamında, düzenlenen ses yarışması düzenlendi. 2’şer parça seslendiren sanatçılar birinci olmak için kıyasıya yarıştı.

28. uluslar arası Devrek baston ve Kültür Festivali kapsamında, Devrek Kültür Derneği tarafından Halk müziği Ses yarışması düzenlendi. 7 kişiden oluşan jüri önüne çıkan 10 aday, 2’şer parça seslendirerek, yeteneklerini sergilerdi. Jüri üyelerinin verdiği puanlarla dereceye giren adaylar belirlenirken, adaylar seslendirdiği slow ve hareketli parçalarla Devreklilere müzik ziyafeti sundu. Vatandaşlar türküler eşliğinde oynayarak, keyifli anlar yaşadı. Yarışmaya katılan roman adaylar, renk katarken, taraftarları ise yerlerinde duramadı. Yaklaşık iki buçuk saat süren yarışmada jürinin adaylara verdiği toplam puanları ve dereceye girenleri Devrek Kültür Derneği Başkanı Semra Taşkaya tarafından açıklandı. Açıklanan sonuçlara göre ise Elif Yaşar Karapınar birinciliği elde ederken, Yeliz Akyan ikinci ve Tanju Koçaklı üçüncü oldu.

Yarışmada birinci olan Elif Yaşar Karapınar, Kaymakam Akbay’ın elinden, ikinciYeliz Akyan, Belediye Başkanı Semerci’nin elinden ödülünü alırken, üçüncü olan yarışmacıya da ödülünü Dernek Başkanı Taşdelen verdi.

Derece giren tüm yarışmacılara teşek belgesi, dünyaca ünlü Devrek bastonu hediye edilirken, birinciye 750 TL, ikinciye 500 TL, üçüncüye ise 300 TL para ödülü verildi.

(SD-SD-Y)

.

İLGİLİ HABERLER

DAİŞ operasyonunda 3 zanlı tutuklandıDAİŞ operasyonunda 3 zanlı tutuklandıSokağa çıkma kısıtlaması başladıSokağa çıkma kısıtlaması başladıDiyarbakır'da kar ile mücadele çalışmaları devam ediyorDiyarbakır'da kar ile mücadele çalışmaları devam ediyorDonarak şehit olan 120 Vanlı çocuk için program düzenlendiDonarak şehit olan 120 Vanlı çocuk için program düzenlendiTürkiye'de 149 kişi daha Covid-19 nedeniyle hayatını kaybettiTürkiye'de 149 kişi daha Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti
SIRADAKİ HABER