HaberlerGündemBaşkent için "Ortak Akıl Toplantısı" düzenlendi

Başkent için "Ortak Akıl Toplantısı" düzenlendi

Ankara Valisi ve Ankara Kalkınma Ajansı Başkanı Alâaddin Yüksel, Başkent'in kalkınma sürecinde söz sahibi olan tüm paydaşlarla 'Ortak Akıl Toplantısı' düzenledi.

Başkent için "Ortak Akıl Toplantısı" düzenlendi
Ankara Valisi ve Ankara Kalkınma Ajansı Başkanı Alâaddin Yüksel, Başkent'in kalkınma sürecinde söz sahibi olan tüm paydaşlarla 'Ortak Akıl Toplantısı' düzenledi.

Ankara Bölge Planı 2014 –2023 çalışmaları çerçevesinde düzenlenen toplantıda konuşan Alâaddin Yüksel, ilgili planın Başkent bölgesinde yaşayanların, kamu kurum ve kuruluşlarının, özel sektörün, sivil toplum örgütlerinin ve üniversitelerin, kısacası kalkınma sürecinde söz sahibi olan tüm paydaşların ortak aklının bir ürünü olabilmesinin büyük önem taşıdığını söyledi. Yüksel, “Plan kapsamında Ankara'nın kalkınması adına öne çıkan konularda derinlemesine araştırmalar yürütülmüş, kurum kuruluşlarla bire bir görüşmeler yapılmış, ilgili paydaşlardan temsilcilerin katılımıyla, ilçe çalıştayları ve Odak Grup Toplantıları gerçekleştirilmiştir. Bu çalışmaların neticesinde Ankara Bölge Planı 2014 - 2023'ün ilk taslağı hazırlanmıştır. Ortak Akıl Toplantısı ile de bu taslağa son hali verilerek Ankara Bölge Planı 2014 -2023 oluşturulacaktır.” dedi. Vali Yüksel, ajansın Ankara'yı ekonomik, kültürel ve siyasal açıdan küresel bir başkente dönüştürecek kalkınma stratejilerinin geliştirilmesinde ve hayata geçirilmesinde öncü olma hedefiyle çalışmalarını sürdürdüğünü vurguladı.

Genel Sekreter Doç. Dr. Asım Balcı da toplantıya katılanlara dönem içi gelişmeler hakkında bilgiler sundu. Toplantıda; Ankara Kalkınma Ajansı 2013 yılı faaliyetlerinin görüşülmesi ve diğer gündem konularının değerlendirilmesinden sonra kurul üyeleri görüş ve temennilerini dile getirdi.

İLGİLİ HABERLER

Hizbullah Cemaati Kurucu Rehberi Velioğlu şehadetinin 21'inci yılında rahmetle anılıyorHizbullah Cemaati Kurucu Rehberi Velioğlu şehadetinin 21'inci yılında rahmetle anılıyorSıcaklık mevsim normallerinin altında seyrediyorSıcaklık mevsim normallerinin altında seyrediyorSeyir halinde olan taksi alev aldı biri ağır 2 yaralıSeyir halinde olan taksi alev aldı biri ağır 2 yaralı Birbirlerini bıçakladıkları iddia edilen karı-koca hayatını kaybettiBirbirlerini bıçakladıkları iddia edilen karı-koca hayatını kaybettiSiirt Valisi Hacıbektaşoğlu il genelinde incelemelerde bulunduSiirt Valisi Hacıbektaşoğlu il genelinde incelemelerde bulundu
SIRADAKİ HABER