HaberlerGündemBaşkan Turgut'tan festivale katkıda bulunanlara plaket

Başkan Turgut'tan festivale katkıda bulunanlara plaket

Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, İncir ve Fıstık Festivali'nin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür plaketi takdim etti.

Başkan Turgut'tan festivale katkıda bulunanlara plaket
Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, İncir ve Fıstık Festivali'nin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür plaketi takdim etti.

Nuru Sulama Koop. Başkanlığı tarafından bu yıl ilk defa düzenlenen İncir ve Fıstık Festivali, mahalle sakinleri ve yaylacılardan büyük ilgi gördü. Coşkulu kalabalığın içerisinde festivalin açılış konuşmasını gerçekleştiren Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, ‘Bu yıl Nuru Koop Başkanlığı organizesinde belediyemizin katkı ve destekleriyle gerçekleştirilen 1. Geleneksel İncir ve Fıstık Festivalinin devamını diliyorum. Birlik ve beraberlik içerisinde başarılı daha birçok hizmeti gerçekleştireceğiz. Değerli Nuru sakinlerim ve kıymetli misafirler. Ben de bu yörenin bir evladı olarak göreve geldiğim günden bu yana sizlerle birlikte olmaktan, sizlere hizmet etmekten her zaman onur ve gurur duydum. Nuru’da gerçekleştirmiş olduğumuz parke taşı döşeme çalışmalarımızın devamı gelecektir. Böylesine anlamlı ve coşkulu bir festival hem bizlere yakışır hem de sizlere. İnşallah önümüzdeki senelerde daha farklı ve daha zengin içerikli bir festival gerçekleştirmeyi el birliğiyle düşünüyoruz. Ben emeği ve katkısı olan herkese yürekten teşekkür ediyorum." dedi.

Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, mahalle sakinleri ve festivale katılan vatandaşların isteği üzerine Silifke’nin yoğurdu oyununu oynadı. Turgut, "Allah hepimize uzun ömürler versin. Nurulu hemşehrilerimle bu güzel anı, bu güzel coşkuyu yaşadık. Silifke’nin yoğurdu demek, ilçemize özgü gelenek ve kültürlerimizi yaşatıyoruz demektir. Bir Yörük evladı olarak sizlerin arasında olmaktan her zaman onur ve gurur duyuyorum." şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Türkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan Tekin
SIRADAKİ HABER