HaberlerGündemBaşkan Sözen: Kerküklü kardeşlerimizin Türkmen bayrağını şerefle taşıyacağım

Başkan Sözen: Kerküklü kardeşlerimizin Türkmen bayrağını şerefle taşıyacağım

Antalya Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Kerküklü Türkmenlerin verdiği bayrağı en aziz bir emanet olarak koruyacağını söyledi.

Başkan Sözen: Kerküklü kardeşlerimizin Türkmen bayrağını şerefle taşıyacağım
Antalya Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Kerküklü Türkmenlerin verdiği bayrağı en aziz bir emanet olarak koruyacağını söyledi.

Belediye Başkanı Sözen, Kerkük'ten Manavgat'â gelen Türkmen İzcilik Federasyonu üyesi 38 izci ve yöneticileriyle buluştu. Kerküklü izcilerle Manavgat Belediyesi Çay Bahçesi'nde bir araya gelen Sözen, Kerküklü izcilerke sohbet etti. Türkmen İzcilik Federasyonu Başkanı Kazım Kerküklü'nün 30 Ağustos Zafer Bayramı anısına Sideli işadamı Murat Güven'e armağan edilen Türkmen bayrağı Başkan Sözen'e teslim edildi. İşadamı Güven, kendisine kutsal bir emanet olarak verilen Türkmen bayrağını Manavgat halkı adına aldığını bu en güzel şekilde muhafaza edecek olanında ilçenin şehrieminin olacağı belirterek Sözen'e teslim etti.

Bugüne kadar hayatında aldığı en anmalı hediye ve emanetlerinden birini elinde taşımaktan onur ve gurur duyduğunu belirten Sözen, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 92 yıl dönümünü kutlamasına bir gün kala böylesi bir anlamlı hediye almaktan mutlu olduğunu söyledi. Bayrağımın bir milletin onur, şeref ve namusu olduğunu belirten Sözen, "Kerküklü kardeşlerimizin verdiği bayrağı Manavgat halkı adına en aziz bir hatıra olarak en güzel şekilde koruyacağım. Kerküklü kardeşlerimizin verdiği Türkmen bayrağını belediyemize asacağım. Şerefle taşıyacağım. Kerküklü kardeşlerimizi Manavgat'ta ağırlamaktan onur ve gurur duyuyoruz. Kardeşlerimizin çektiği acılar ve sıkıntıları tez zamanda geçer. Kerküklü kardeşlerimizin her zaman yanında olacağız." diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Mardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildi
SIRADAKİ HABER