HaberlerGündemBaşkan Kesimoğlu: Toplumsal yaşamda basın önemli bir yere sahip

Başkan Kesimoğlu: Toplumsal yaşamda basın önemli bir yere sahip

Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, 24 Temmuz Basın bayramı dolayısıyla da bir mesaj yayınladı.Kesimoğlu, geçmişte olduğu gibi günümüzde de, toplumsal yaşamda basının önemli bir yere sahip olduğunu, kalemlerin keskin fakat mutlaka tarafsız olması gerektiğini belirtti.

Başkan Kesimoğlu: Toplumsal yaşamda basın önemli bir yere sahip
Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, 24 Temmuz Basın bayramı dolayısıyla da bir mesaj yayınladı.
Kesimoğlu, geçmişte olduğu gibi günümüzde de, toplumsal yaşamda basının önemli bir yere sahip olduğunu, kalemlerin keskin fakat mutlaka tarafsız olması gerektiğini belirtti.

Başkan Kesimoğlu mesajında “İçinde bulunduğumuz bilişim çağı, kitle iletişim araçlarına çeşitlilik, bilgi akışına ise hız kazandırmıştır. Kuşkusuz böyle bir ortamda basın-yayın kuruluşlarıyla birlikte basın çalışanlarının sorumlulukları da artmıştır. Bu sorumluluklardan en önemlisi ise, kamuoyunun doğru bilgilendirilmesidir. Bireyin haber alma hakkını sağlayan, doğru, ilkeli ve tarafsız görev anlayışıyla kamuoyunu bilgilendiren basın, toplumu düşünmeye, araştırmaya ve doğru sonuçlara ulaşmaya yönlendiren en etkili araçlardan biridir. Meslek ilkelerine uygun, kişi hak ve hürriyetlerine saygılı, tarafsız ve objektif bir yayıncılık anlayışı ile hızlı haber iletmeyi ilke edinen tüm basın mensuplarımızın Basın Bayramını en iyi dileklerimle kutlar, sağlık, mutluluk ve başarılar dileğiyle, sevgi ve saygılar sunarım.'' dedi.

İLGİLİ HABERLER

Türkiye ile Yunanistan arasında istikşafi görüşmeler bugün başlıyorTürkiye ile Yunanistan arasında istikşafi görüşmeler bugün başlıyorSavunma Sanayii Başkanı Demir'den "ASELSAT 3U Küp Uydusu" açıklamasıSavunma Sanayii Başkanı Demir'den "ASELSAT 3U Küp Uydusu" açıklamasıMeteorolojiden 4 bölge için fırtına uyarısıMeteorolojiden 4 bölge için fırtına uyarısıİletişim Başkanı Altun'dan Batı'ya PKK mesajıİletişim Başkanı Altun'dan Batı'ya PKK mesajıŞanlıurfa'da kendisinden haber alınamayan yaşlı adam evinde ölü bulunduŞanlıurfa'da kendisinden haber alınamayan yaşlı adam evinde ölü bulundu
SIRADAKİ HABER