HaberlerGündemBaşkan Evcilmen"e Tapu Teşekkürü

Başkan Evcilmen"e Tapu Teşekkürü

Muratpaşa Belediyesi, Cemevi’nin tapusunu belediye meclis kararı Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı’na devrediyor.

Başkan Evcilmen"e Tapu Teşekkürü
Muratpaşa Belediyesi, Cemevi’nin tapusunu belediye meclis kararı Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı’na devrediyor.

Alevi Kültür Dernekleri Antalya Şube Başkanı Hakverdi Çelik ve yönetim kurulu üyeleri, Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen’e teşekkür ziyaretinde bulundu. Ziyarette Muratpaşa Belediye Meclisi’nin Eylül Ayı toplantısında karara bağlanan Cemevi tapusunun Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı’na devrinin, Alevi vatandaşları çok mutlu ettiğini belirten Alevi Kültür Dernekleri Antalya Şube Başkanı Hakverdi Çelik, “Muratpaşa Belediyesi tarafından Antalya’da yaşayan alevi yurttaşların kullanmış olduğu tek Cemevi’nin 25 yıllık tahsisini kaldırıldı. Tahsis yerine tapu devri kararı çıkması bizleri çok mutlu etti. Sizin inisiyatifiniz doğrultusunda meclisten geçen Cemevi tapusu için Antalya’da yaşayan aleviler adına çok teşekkür ederiz. Sizin desteğinizi her zaman gördük ve görmeye devam edeceğimizden eminiz” diye konuştu.

Antalya’da yaşayan Alevi vatandaşlarla her zaman birlik ve beraberlik içerisinde olduklarını belirten Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, “Belediye Meclisimizde alınan bu karar, tüm Alevi vatandaşlara hayırlı olsun. Kendilerine ait bir mekanda dini faaliyetlerini yerine getirmeleri bizleri de mutlu ediyor. Cemevi’nin tapu tahsis işlemleri önümüzdeki günlerde tamamlanarak, törenle kendilerine teslim edeceğiz” dedi.

Ziyarette, belediyenin çeşitli çalışma ve projelere hakkında da karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

İLGİLİ HABERLER

Türkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan Tekin
SIRADAKİ HABER