HaberlerGündemBaşkan Çiçek'ten Otopark Değerlendirmesi

Başkan Çiçek'ten Otopark Değerlendirmesi

Tokat Belediye Başkanı Adnan Çiçek, Tokat’ta otopark sıkıntısının büyük boyutlu olduğuna kesinlikle inanmadığını belirterek, “Tokat’ta otopark kültürünün olmadığı kanaatindeyim” dedi.

Başkan Çiçek'ten Otopark Değerlendirmesi
Tokat Belediye Başkanı Adnan Çiçek, Tokat’ta otopark sıkıntısının büyük boyutlu olduğuna kesinlikle inanmadığını belirterek, “Tokat’ta otopark kültürünün olmadığı kanaatindeyim” dedi.

Gaziosmanpaşa Bulvarı’ndaki park soruna çözüm amacıyla ‘park metre’ uygulaması için yapılan ihale şartnamesinde ilave değişikliler yapılacak. Başkan Çiçek, Gaziosmanpaşa Bulvarı’nda devam eden çalışmaların bitimine yakın bir tarihte tekrar ihaleye çıkacaklarını ifade ederek, “İhaleye katılım oldukça iyi idi. Şartnamede bazı değişiklikler yapacağız. Belediyenin geliri açısından iyi bir fiyata gideceği kanaatindeyim. Bu uygulamanın trafik akışına faydası olacağı kanaatindeyim” diye konuştu.

Başkan Çiçek, Tokat’ta otoparkla ilgili istimlak çalışmalarının tamamlandığını, katlı otopark projesi düşündüklerini ifade ederek, "Tokat halkı otopark için alta inmeye veya üste çıkmaya alışamadı. Paralı otoparka bile aracını bırakma konusunda sıkıntılar var. İstimlaklar sonucu otoparklar oluşturduk. Ücretsiz olan otopark dolu ama paralı olanlar sadece Başbakanı Tokat’a mitinge geldiği gün doldu. Diğer günlerde otopark boş. 1-2 TL verip de maalesef insanlar aracını park etmiyor. Bu Tokat’ın başka bir handikabı. Tokat’ta otopark sıkıntısının büyük boyutlu olduğuna kesinlikle inanmıyorum. Tokat’ta otopark kültürünün olmadığı kanaatindeyim. Ama biz yine de buna rağmen 3 bölgede katlı otopark yapacağız. Yakınmak yetmiyor, çözüm üreteceğiz ama insanlarımızın da trafik ve otopark konusunda daha duyarlı olmaları gerekiyor” şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Çöken binanın altında kalan anne ve 3 çocuğu yaralandıÇöken binanın altında kalan anne ve 3 çocuğu yaralandıMalatya'da kardan kapanan yolların açılması için çalışma sürüyorMalatya'da kardan kapanan yolların açılması için çalışma sürüyorTürkiye'de Coronavirus kaynaklı günlük can kaybı ve vaka sayısında düşüş sürüyorTürkiye'de Coronavirus kaynaklı günlük can kaybı ve vaka sayısında düşüş sürüyorMalatya'da Kernek Meydanı aslına uygun hale getirme çalışmalarına başlandıMalatya'da Kernek Meydanı aslına uygun hale getirme çalışmalarına başlandıBingöl'de kar yağışı nedeniyle 198 köy yolu ulaşıma kapandıBingöl'de kar yağışı nedeniyle 198 köy yolu ulaşıma kapandı
SIRADAKİ HABER