HaberlerGündemBartın'daki gemi kazasında 2 kişinin cesedine ulaşıldı

Bartın'daki gemi kazasında 2 kişinin cesedine ulaşıldı

​Bartın İnkumu açıklarında Rus bandıralı bir kuru yük gemisinin batmasının ardından yapılan kurtarma çalışmalarında mürettebattan 2 kişinin cesedine ulaşıldı.

Bartın'daki gemi kazasında 2 kişinin cesedine ulaşıldı

Bartın İnkumu açıklarında batan Rus bandıralı bir kuru yük gemisinin mürettebatı kurtarma çalışmaları sürüyor.

Bartın Valisi Sinan Güner, gazetecilere yaptığı açıklamada, gemide bulunan 13 kişiden 5'inin kurtarıldığını, 2'sinin cesedine ulaşıldığını kaydetti.

Mürettebattan bazılarının, geminin batmasının ardından filikalara bindiği, bazılarının da denize atladığı öğrenildi.

Hava şartlarının kötü olduğu, bu nedenle kurtarma ekiplerinin çalışmalarında büyük zorluk yaşadığı belirtildi.

Öte yandan Milli Savunma Bakanlığı (MSB), İnkumu açıklarında batan Rus gemisini arama-kurtarma çalışmalarına destek için Deniz Kuvvetleri Komutanlığından bir fırkateynin görevlendirildiğini açıkladı.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER