HaberlerGündemBarış Pınarı Bölgesinde sanayi tesisi açıldı

Barış Pınarı Bölgesinde sanayi tesisi açıldı

Şanlıurfa Valiliği Suriye Destek ve Koordinasyon Merkezi (SUDKOM) kontrolünde Tel Abyad’da un fabrikası ve tohum çoğaltma tesisi kuruldu.

Barış Pınarı Bölgesinde sanayi tesisi açıldı

Tesisin açılış kurdelesini beraberindekilerle kesen Vali Erin, kumanda panosundaki butona basarak ilk un üretimini başlattı. 

Barış Pınarı Bölgesinin, tüm Suriyeli halkın huzur ve güven içerisinde yaşayabileceği, tüm kamu hizmetlerinin sorunsuz şekilde sunulduğu bir yer haline getirmek için güvenlikten sağlığa, ulaşımdan altyapıya kadar tüm sektörlere SUDKOM koordinesinde danışmanlık ve teknik destek hizmeti sağlandığını hatırlatan Vali Erin, bölgede üretilen tarımsal ürünlerin işlenmesine yönelik ilk tesis olan un fabrikasının hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Açılan tesiste bulunan un fabrikasının dijital sistemle çalıştığı, günlük 50-60 ton üretim kapasitesine sahip olduğu ve 30 kişiye istihdam fırsatı sağladığı öğrenildi.

Un fabrikası açılışından sonra Tel Abyad Tohum Çoğaltma Genel Kurumu'nun da açılışını gerçekleştiren Vali Erin, tesisin bahçesine hurma ağacı dikti.

Tel Abyad merkezinde un fabrikası ve tohum çoğaltma tesisinin açılışı için düzenlenen törene; Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Şanlıurfa İl Emniyet Müdürü Selçuk Doğuş, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Suriye Geçici Hükümeti Başkanı Abdurrahman Mustafa, Tel Abyad Koordinatörü Oğuzhan Erdi Atak, Tel Abyad Mahalli Meclis Başkanı Vail Hamdo ile mahalli meclis üyeleri katıldı.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER