HaberlerGündemBandırma"da TEOG 1'incisi Zümrüt"ten çıktı

Bandırma"da TEOG 1'incisi Zümrüt"ten çıktı

Balıkesir'in Bandırma ilçesinde faaliyet gösteren Özel Zümrüt Ortaokulu, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı'nda (TEOG) 498,9981 puan alarak Bandırma birincisi olan öğrenciye tablet hediye etti.

Bandırma"da TEOG 1'incisi Zümrüt"ten çıktı
Balıkesir'in Bandırma ilçesinde faaliyet gösteren Özel Zümrüt Ortaokulu, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı'nda (TEOG) 498,9981 puan alarak Bandırma birincisi olan öğrenciye tablet hediye etti.

    Bandırma Özel Zümrüt Ortaokulu öğrencisi Ömer Süfyan Özçakmak, bu yıl ilk kez yapılan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı'nda (TEOG) 498,9981 puan alarak Bandırma birincisi oldu. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 28-29 Kasım ile 28-29 Nisan tarihlerinde düzenlenen sınavlara yaklaşık 1 milyon 300 bin 8. sınıf öğrencisi katıldı. TEOG sınavlarında, toplam 12 ortak sınav yapıldı ve sorulan 240 sorunun 239’unu doğru cevaplayan Bandırma Özel Zümrüt Ortaokulu öğrencisi Ömer Süfyan Özçakmak 498,9981 puan ile büyük bir başarıya imza attı.

    Bakanlık tarafından açıklanan yerleştirme esas puanlarında okulun toplam 55 öğrencisinden ilk 10 öğrencinin ortalaması 492 puan,ilk 30 öğrencinin ortalaması 484 puan, ilk 50 öğrencinin ortalaması ise 458 puan olarak gerçekleşti. Ayrıca 26 öğrencimiz Bandırma Enerji Sa Fen Lisesi'ni tercih etmesi durumunda yerleşebiliyor. Liselere geçiş sınavlarında Türkiye başarılarının tesadüf olmadığını ve her yıl geleneklerinin devam ettiğini dile getiren Özel Zümrüt Ortaokulu Müdürü Erdoğan Arık, başarılarının temelinde planlı ve programlı çalışma oldu. 17 öğrencimiz Türkiye’de yüzde 1’lik dilime girerek büyük bir başarı göstermiştir." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildi
SIRADAKİ HABER