HaberlerGündemBandırma, Gönen ve Erdek"te uyuşturucu operasyonları: 26 kişi tutuklandı

Bandırma, Gönen ve Erdek"te uyuşturucu operasyonları: 26 kişi tutuklandı

Balıkesir’in Bandırma, Gönen ve Erdek ilçesinde polisin gerçekleştirdiği uyuşturucu operasyonlarında 26 kişi tutuklandı.

Bandırma, Gönen ve Erdek"te uyuşturucu operasyonları: 26 kişi tutuklandı
Balıkesir’in Bandırma, Gönen ve Erdek ilçesinde polisin gerçekleştirdiği uyuşturucu operasyonlarında 26 kişi tutuklandı.

    İlçeye yaklaşık bir ay önce atanan Bandırma İlçe Emniyet Müdürü Ali Haydar Kılıç, kendisini ziyaret eden gazetecilerin uyuşturucu konusunda sorularına ''Bandırma ve yöresinde, şu anda uyuşturucu olayının en düşük düzeyde olduğunu söyleyebilirim.'' dedi. Bandırma İlçe Emniyet Müdürü Ali Haydar Kılıç, uyuşturucuyla mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceklerini belirtti.

    Kılıç, şunları kaydetti: "Son dönemlerde, Bandırma, Gönen ve Erdek'te gerçekleşen uyuşturucu operasyonlarında tutuklanarak cezaevine gönderilenlerin sayısı 26. Bu 26 tutuklama olayı, kesinlikle küçümsenecek bir rakam değil. Bandırma ve yöresinde, şu anda uyuşturucu olayının en düşük düzeyde olduğunu söyleyebilirim. Tabii ki, bundan sonra da uyuşturucu ile mücadelemizi ciddi biçimde sürdüreceğiz. Bu arada velilerimize de düşen görev ve sorumluluklar bulunuyor. Çocuklarının gittikleri mekanları, başta eğlence yerleri olmak üzere çok iyi bilmeleri gerekir. Çünkü çocuklarımızın, gençlerimizin uyuşturucuya ilk başladıkları mekanlar buralarıdır."

    Uyuşturucu konusunda olduğu gibi hırsızlık olaylarında da son dönemlerde ilçede önemli düşüş yaşandığına dikkati çeken Kılıç, "Tabii ki hırsızlıkların tümüyle bittiğini söyleyemeyiz. Ancak önemli ölçüde azalma kaydettiği de bir gerçektir. Elbette ki, insanın olduğu yerde suçun da bulunması doğaldır. Bizim görevimiz, bu olayları en düşük düzeye indirebilmektir." şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Mardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildi
SIRADAKİ HABER