HaberlerGündemBalkondan düşen Feyza Nur'un ölümüyle ilgili aile avukatı açıklama yaptı

Balkondan düşen Feyza Nur'un ölümüyle ilgili aile avukatı açıklama yaptı

Gaziantep'te 7'nci kattaki evlerinin balkonundan düşerek hayatını kaybeden 17 yaşındaki Feyza Nur Saydam’ın ailesinin avukatı Yunus Emre Ceylan, olayda cinayet şüphesi bulunmadığını ifade etti.

Balkondan düşen Feyza Nur'un ölümüyle ilgili aile avukatı açıklama yaptı

Şehitkamil ilçesi Atatürk Mahallesi Camcıoğlu Sitesi'nin E bloğundaki 7’inci kattaki dairede ailesi ile beraber yaşayan Feyza Nur Saydam (17), 31 Aralık 2020 perşembe günü gece saatlerinde henüz bilinmeyen nedenle evlerinin balkonundan aşağıya düşerek ağır yaralanmıştı.

Kızlarının düştüğünü fark eden aile durumu sağlık ekiplerine bildirmiş ve bölgeye gelen sağlık ekipleri tarafından ambulansla Şehitkamil Devlet Hastanesi'ne kaldırılmıştı.

Hastanede tedavi altına alınan Saydam, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetmişti. Gaziantep Adli Tıp Kurumu morgunda yapılan otopsi işlemlerinin ardından cenazesi ailesi ve yakınları tarafından Asri Mezarlık'ta bulunan aile mezarlığına defnedildi.

Saydam’ın ölümüyle Gaziantep Valisi Davut Gül de sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Anne, baba ve kardeşlerinin evde olduğu anda öğrencimiz Feyza Nur Saydam’ın terastan düşerek vefatını üzüntüyle öğrendim. Olayı adli makamlar titizlikle incelemektedir. Sebebi ne olursa olsun bir canımızı kaybettik. Mekanı cennet olsun, Rabbim ailesine ve sevenlerine sabır versin.” demişti.

Öte yandan, Saydam’ın 17 Ağustos 2020 tarihinde Twitter hesabında, "Bana bir gün ulaşılamazsa kaçmamışımdır kaybedilmişimdir. Ben bir yerden aşağı atlamam; Allah korkum var benim. Ama biri atmıştır. Uyuşturucu kullanmam; zorla verilmiştir. Bir gün hashtaglerden biri olursam bulunacak kılıfların hiçbirini yapmam, hakkımı arayın.” paylaşımı dikkat çekmişti.

Kısa sürede sosyal medyada çok konuşulan Saydam’ın paylaşımının, 14 Ağustos 2020’de arkadaşının evinin balkonundan düşerek hayatını kaybeden ve arkadaşı tarafından atıldığı iddia edilen Duygu Delen'in ölümünün ardından sosyal medyada yapılan ortak paylaşım olduğu belirlendi.

Genç kızın öldürüldüğü iddiaları üzerine Saydam ailesinin avukatı Yunus Emre Ceylan, sosyal medyada bir açıklama yaptı.

Olayda cinayet şüphesi bulunmadığını belirten Ceylan, “Lise öğrencisi kızımız Feyzanur Saydam, annesi, babası ve kardeşlerinin evde olduğu halde terastan düşerek vefat etmiştir. Baştan itibaren adli makamlar olayı titizlikle takip etmekte ve incelemektedir. Kamuoyunun yanıltıcı ve gerçeğe uygun olmayan haberleri ailenin acılarını daha da ağırlaştırmaktadır. Kızımızın Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ön otopsisi yapılmış ve ailesine defin için teslim edilmiştir.” dedi.

Saydam’ın ölümüyle ilgili sosyal medyada yapılan paylaşımların dikkate alınmaması gerektiğini ifade eden Ceylan, “Kızımızın Cumhuriyet Savcılığı gözetiminde ön otopsi yapılmış, ailesine defin için teslim edilmiş ve 1 Ocak Cuma günü saat 14.00’da dini vecibelere riayet edilerek defnedilmiştir. Ailemizin birlikteliğine zarar vermemek ve kızımızın artık ahiret yurduna intikal etmiş ruhuna saygılı olmak adına kamuoyunda bir virüs gibi yayılmış olan bu tür haberlere ve paylaşımlara itibar edilmemesini rica ederiz.” ifadelerini kullandı.

Genç kızın ölümü ile ilgili İl Emniyet Müdürlüğü tarafından başlatılan soruşturmanın devam ettiği, polis ekiplerinin soruşturmasında düşme ve intihar üzerinde durulduğu belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER