HaberlerGündemBalıkesir'de yapılan asayiş uygulamaları ve operasyonlarda 43 kişi yakalandı

Balıkesir'de yapılan asayiş uygulamaları ve operasyonlarda 43 kişi yakalandı

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler tarafından gerçekleştirilen asayiş uygulamaları ve farklı suçlara yönelik operasyonlarda aralarında arananlarında olduğu 52 kişi gözaltına alındı.

Balıkesir'de yapılan asayiş uygulamaları ve operasyonlarda 43 kişi yakalandı

Balıkesir Valiliğinden yapılan açıklamada İl Emniyet Müdürlüğünce genel güvenliği sağlamak amacıyla yapılan asayiş çalışmalarında 30, İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan çalışmalarda 14 aranan şahsın yakalandığı ve uyuşturucu tacirlerine yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda 8 kişi olmak üzere 52 kişinin yakalandığı belirtildi.

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince Ayvalık, Burhaniye, Edremit, Gönen, Sındırgı, Susurluk İlçelerinde gerçekleştirilen asayiş uygulamalarında hakkında yakalama kararı olan 30 kişi gözaltına alınırken yapılan aramalarda 4 ruhsatsız tabanca, 2 tüfek ve bunlara ait toplamda 156 adet fişek ele geçirildi.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince uyuşturucu veya madde imal ve ticaretinin önlenmesine yönelik Balıkesir Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde başlatılan çalışmalar kapsamında 54 farklı yakalama olayında; 21 silah, 170 mermi, bin 964 sentetik ecza hap, 1,78 gram kokain, 52,84 gram esrar, 208,291 gram metamfetamin, 17,52 gram sentetik kannabinoid (bonzai), 26,25 gram haşhaş bitkisi ve 2 adet uyuşturucu madde içiminde kullanılan cam düzenek ele geçirildiği belirtildi.

Yapılan yakalamalar neticesinde örgüt liderinin de aralarında bulunduğu 4 şahıs tutuklanarak cezaevine gönderildi. Bahse konu suç dosyaları kapsamında eş zamanlı olarak 13 ikamet ve 2 iş yeri olmak üzere toplamda 15 adrese yönelik düzenlenen operasyonda 8 şüpheli yakalanırken yapılan aramalarda 2 adet sentetik ecza hapı, bir ruhsatsız tabanca, 13 mermi ve birer adet hassas terazi ile uyuşturucu madde kullanma aparatına el konuldu.

İl Jandarma komutanlığına bağlı ekipler tarafından ise yapılan asayiş uygulamalarında aranan 14 şahıs gözaltına alınırken 2 adet ruhsatsız tabanca ele geçirildiği ifade edildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER