HaberlerGündemBalıkesir'de uyuşturucu ticaretinden 123 şüpheli yakalandı

Balıkesir'de uyuşturucu ticaretinden 123 şüpheli yakalandı

Batman Valiliğinden yapılan açıklamada, ilde uyuşturucu madde ticareti ve kullanımını önlemeye yönelik yapılan 81 çalışmada 123 şahsın yakalanıp 4'ünün tutuklandığı belirtildi.

Balıkesir'de uyuşturucu ticaretinden 123 şüpheli yakalandı

2 şahsın adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı vurgulanan açıklamada, "Yapılan aramalarda 658 gram esrar maddesi, 21  gram bonzai maddesi, 447 ecza hap, 416 gram metamfetamin maddesi, 0,80 gram kokain maddesi, 14 ecstasy hap, 5 ruhsatsız tabanca, 24 fişek 2 bin 470 TL para ele geçirilmiştir. İl merkezinde yapılan 46 çalışmada 62 şahıs yakalanmış, bir şahıs tutuklanmış, bir şahıs adlı kontrol şartıyla serbest bırakılmıştır. Yapılan aramalarda 433 sentetik ecza hap, 17 gram esrar maddesi, 115 gram metamfetamin maddesi, 18 gram bonzai maddesi, 12 ecstasy hap, 2 ruhsatsız tabanca, 12 fişek ele geçirilmiştir." denildi.

Bandırma ilçesinde yapılan 13 çalışmada 21 şahsın yakalandığı belirtilen açıklamada, "Yapılan aramalarda 12 gram metamfetamin maddesi, 5 gram esrar maddesi, 3 gram bonzai maddesi ele geçirilmiştir. Ayvalık ilçesinde yapılan 5 çalışmada 8 şahıs yakalanmış, yapılan aramalarda 4 gram metamfetamin maddesi, 6 gram esrar maddesi ele geçirilmiştir. 2 Ecstasy hap ele geçirilmiştir. Edremit ilçesinde yapılan 5 çalışmada 7 şahıs yakalanmış, 3 şahıs tutuklanmış, bir şahıs adlı kontrol şartıyla serbest bırakılmış yapılan aramalarda 14 ecza hap, 618 gram esrar, 260 gram metamfetamin, 2 bin 470 TL para, 2 ruhsatsız tabanca, 12 fişek ele geçirilmiştir. Burhaniye ilçesinde yapılan 2 çalışmada 5 şahıs yakalanmış, yapılan aramalarda bir gram esrar, bir ruhsatsız tabanca ele geçirilmiştir." ifadelerine yer verildi.

Açıklamanın devamında şunlar kaydedildi: "Gönen ilçesinde yapılan 3 çalışmada 8 şahıs yakalanmış, yapılan aramalarda 5 gram esrar, 23 gram metamfetamin maddesi, bir gram bonzai maddesi ele geçirilmiştir. Bigadiç ilçesinde yapılan 2 çalışmada 5 şahıs yakalanmış, yapılan aramalarda bir gram metamfetamin, bir gram esrar, bir gram kokain maddesi ele geçirilmiştir. Sındırgı ilçesinde yapılan bir çalışmada 2 şahıs yakalanmış, yapılan aramalarda bir gram esrar maddesi ele geçirilmiştir. Erdek ilçesinde yapılan 3 çalışmada 6 şahıs yakalanmış, yapılan aramalarda 5 gram esrar, bir gram metamfetamin maddesi ele geçirilmiştir. Gömeç ilçesinde yapılan bir çalışmada 2 şahıs yakalanmış, yapılan aramalarda 0,13 gram metamfetamin maddesi ele geçirilmiştir."

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER