HaberlerGündemBalıkesir'de izinsiz kazı yapan 4 şüpheli yakalandı

Balıkesir'de izinsiz kazı yapan 4 şüpheli yakalandı

​Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı tarafından Erdek ilçesinde kültür ve tabiat varlığı kaçakçılığı ile izinsiz kazı yaptıkları tespit edilen 4 şüpheli gözaltına alındı.

Balıkesir'de izinsiz kazı yapan 4 şüpheli yakalandı

Konuya ilişkin Balıkesir Valiliği tarafından yapılan açıklamada, "Balıkesir İl Jandarma Komutanlığınca, kültür ve tabiat varlıkları kaçakçılığına yönelik yapılan istihbari çalışmalar neticesinde, Erdek İlçesinde örgütlü olarak kültür ve tabiat varlığı kaçakçılığı ve izinsiz kazı yapıldığı tespit edildi." denildi.

Açıklamada, "İzinsiz kazı yaptıkları tespit edilen İ.E., F.Ç., H.Ç., F.S. ve E.D. isimli şüphelilerin kazı yaptıkları alanda ve ikamet adreslerinde yapılan aramalarda 3 adet lahit, bir adet av tüfeği ve bir adet dedektör ile bu dedektöre ait 5 adet malzeme ele geçirilmiştir." ifadelerine yer verildi.

Cumhuriyet Savcılığının talimatı ile ele geçirilen malzemelere el konulduğu, şüpheliler hakkında adli tahkikata başlanıldığı belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dış Politika Değerlendirme Toplantısına başkanlık ettiCumhurbaşkanı Erdoğan, Dış Politika Değerlendirme Toplantısına başkanlık ettiTürkiye gemisi Nijerya açıklarında kaçırıldıTürkiye gemisi Nijerya açıklarında kaçırıldıŞırnak’ta birçok bölgeye girişler bir yıl süreyle yasaklandıŞırnak’ta birçok bölgeye girişler bir yıl süreyle yasaklandıŞırnak İl Milli Eğitim Müdürü Nazan Şener asaleten atandıŞırnak İl Milli Eğitim Müdürü Nazan Şener asaleten atandıİletişim Başkanı Altun’tan “militan” söylemine tepkiİletişim Başkanı Altun’tan “militan” söylemine tepki
SIRADAKİ HABER