HaberlerGündemBalıkesir'de hakkında yakalama kararı olan 19 kişi gözaltına alındı

Balıkesir'de hakkında yakalama kararı olan 19 kişi gözaltına alındı

​Balıkesir'de İl Jandarma ve Emniyet Müdürlüğüne bağlı birimlerce yapılan asayiş uygulamalarında farklı suçlardan aranan 19 kişi yakalanırken uyuşturucu ticareti ve kullanımı ile sahte içki ürettikleri tespit edilen 5 şüpheli gözaltına alındı.

Balıkesir'de hakkında yakalama kararı olan 19 kişi gözaltına alındı

Konuya ilişkin Balıkesir Valiliği tarafından yapılan açıklamada, İl Emniyet Müdürlüğünce uyuşturucu madde ticareti ve kullanımını önlemeye yönelik il merkezi ve Bandırma ilçelerinde yapılan 4 çalışmada 4 şüphelinin yakalandığı belirtildi.

Gözaltına alınıp adli makamlara sevk edilen 2 şüpheliden birinin adli kontrol kararı ile serbest bırakılırken bir şahsın ise tutuklandığının belirtildiği açıklamada, "Uyuşturucu madde ticareti suçundan yakalanan bir şüpheli gözaltına alınmış, yakalanan 3 şahıs ise haklarında yapılan adli işlemler sonrası serbest bırakılmıştır." denildi.

Söz konuş çalışmalarda ele geçirilen uyuşturucu maddelerin niteliklerinin paylaşıldığı açıklamada, "Olaylarla ilgili yapılan aramalarda; 31,84 gram metamfetamin, 41,22 gram sentetik kannabinoid (bonzai) ve 5,20 gram esrar maddeleri ile 25 adet sentetik ecza hap 2 adet ecstasy uyuşturucu hap, bir adet uyuşturucu madde öğütmeye yarayan aparat ve hassas terazi, birer adet ruhsatsız pompalı tüfek ile tabanca ve 118 adet fişekleri ele geçirilmiştir." ifadelerine yer verildi.

Ayrıca İl Jandarma Komutanlığınca, sahte içki imal ve ticaretine yönelik yapılan istihbari çalışmalar neticesinde Bandırma İlçesinde sahte içki imal ettiği tespit edilen H.T. isimli şüphelinin ev ve eklentilerinde yapılan aramada; 25 litre sahte alkol ve 8 adet içki yapımında kullanılan katkı maddesi ele geçirildiği, şüpheli hakkında adli tahkikata başlanıldığı ifade edildi.

Açıklamada, genel güvenliği ve asayişi sağlamak amacıyla yapılan çalışmalarda farklı suçlarından aranan 19 şahsın yakalandığı; 3 adet ruhsatsız tüfek, tüfeklere ait 12 adet kartuş, bir tabanca ile 2 adet kurusıkı tabanca ele geçirildiği belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi şehir içi otobüs hatlarını genişletiyorDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi şehir içi otobüs hatlarını genişletiyorMalatya'da çeşitli suçlardan aranan 20 şüpheli yakalandıMalatya'da çeşitli suçlardan aranan 20 şüpheli yakalandıVan'da hasarlı yapılar yıkılıyorVan'da hasarlı yapılar yıkılıyor İçişleri Bakanı Soylu: "Doğayı tanımak ve depremlerle yaşamaya alışmak gerekiyor"İçişleri Bakanı Soylu: "Doğayı tanımak ve depremlerle yaşamaya alışmak gerekiyor"Traktörün altında kalan genç öldüTraktörün altında kalan genç öldü
SIRADAKİ HABER