HaberlerGündemBakanlar Koca ve Gül yangından kurtulan hastaları ziyaret etti

Bakanlar Koca ve Gül yangından kurtulan hastaları ziyaret etti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Gaziantep'te 9 kişinin hayatını kaybettiği SANKO Üniversitesi Sani Konukoğlu Hastanesi’ndeki yangında kurtulan hastaları tedavi gördükleri hastanelerde ziyaret etti.

Bakanlar Koca ve Gül yangından kurtulan hastaları ziyaret etti

Patlama ve yangının meydana geldiği hastanede incelemelerde bulunan Sağlık Bakanı Koca ve Adalet Bakanı Gül, üniversite ve hastane yetkililerden bilgi aldı.

Bakan Koca ve Gül, daha sonra hastanedeki yangından kurtulan ve yangına müdahale ettikleri esnada dumandan etkilenen sağlık personellerini tedavi gördükleri hastanelerde ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundular.

Ziyaretlerde hasta yakınlarıyla görüşüp geçmiş olsun dileklerini ileten Bakan Koca ve Gül, daha sonra İl Sağlık Müdürlüğündeki toplantıya katıldı.

Yaptığı ziyaretlerle ilgili sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Bakan Koca, “Gaziantep’te elim kazanın yaşandığı hastanede incelemelerde bulunup olay hakkında yetkililerden bilgi aldık. Olaya müdahale esnasında etkilenen sağlık çalışanı arkadaşlarımızı da ziyaret edip geçmiş olsun dileklerimizi ilettik.” dedi.

İl Sağlık Müdürlüğü’ndeki toplantıya ilişkinde bir açıklama yapan Koca, toplantıda Covid-19 salgınının seyrini ve alınan tedbirleri değerlendirdiklerini belirtti.

Bakan Gül de, “Gaziantep’teki elim hadisenin yaşandığı hastanede incelemelerde bulunduk. Adli ve idari süreç derhal başlatılmış olup titizlikle sürdürülmektedir. Hemşehrilerimize geçmiş olsun.” diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER