HaberlerGündemBakan"dan Demokratikleşme Paketi Açıklanması

Bakan"dan Demokratikleşme Paketi Açıklanması

Hukukder Malatya Şube başkanı Av. Ali Bakan, açıklanan demokratikleşme paketine ilişkin, “Bu atılan adımlar ile devlet ile millet barıştırılmış ve biraya getirilmiştir” dedi.

Bakan"dan Demokratikleşme Paketi Açıklanması
Hukukder Malatya Şube başkanı Av. Ali Bakan, açıklanan demokratikleşme paketine ilişkin, “Bu atılan adımlar ile devlet ile millet barıştırılmış ve biraya getirilmiştir” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün yaptığı basın toplantısı ile açıklamış olduğu ‘Demokratikleşme Paketi’ ile ilgili basın dernek binasında açıklamasında bulunan Av. Ali Bakan, “Başbakanımızın bugün yapmış olduğu basın toplantısında ilan ettiği demokratikleşme paketini Türkiye’nin demokratikleşmesi yolunda attığı önemli bir adım olarak görüyoruz. Bu paketin içeriği demokratikleşme açısında önemlidir Çünkü Başbakanımızın birkaç gün önce basına yaptığı açıklamada bu paketin ne ilk ne de son olmayacağını demokratikleşme yönünden adımların devam edeceğini belirtmiştir. Bu nedenle de Türkiye artık çağdaş ülkeler içerisinde yer alacaksa bu yönde atılacak adımların önemli olduğunu düşünüyoruz. Türkiye’nin dünyada saygın ve etkin bir ülke olması için sadece ekonomik olarak güçlü olması yeterli değildir. Hukukun üstünlüğü ve demokratik hak ve özgürlüklerin de yasal zeminlere oturtulduğu ve güvence altına alındığı bir ülke olmamız gerekmektedir” diye konuştu.

Bakan, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Demokratikleşme paketinde özellikle başörtüsü ile ilgili atılan adımların önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu atılan adımlar ile devlet ile millet barıştırılmış ve biraya getirilmiştir. ‘Büyük Devlet-Büyük Millet’ anlayışı ortaya konulmuş ve Özgür Türkiye’nin oluşması için güçlü bir irade kamuoyuna beyan edilmiştir. Bu atılan adımlar ile milletimizin hükümetten ve siyasetten beklentileri büyük ölçüde karşılanmıştır. Büyük Türkiye’nin özgürlüklerle kurulacağına inanıyoruz.

Demokratikleşme paketinde yer alan bütün konularda atılan adımları çok olumlu buluyoruz. Bu adımların devam etmesi yönündeki Sayın Başbakanımızın açıklamalarını büyük Türkiye açısından önemli buluyoruz. Demokratikleşme paketinin ülkemize ve milletimize hayırları getirmesini temenni ediyor. Durmak yok yola devam diyoruz.”

İLGİLİ HABERLER

​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecek​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecekPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardı
SIRADAKİ HABER