HaberlerGündemBakan Yardımcısı Demircan: "Bitlis'e daha fazla sahip çıkmamız lazım"

Bakan Yardımcısı Demircan: "Bitlis'e daha fazla sahip çıkmamız lazım"

Bir dizi temas ve ziyaretlerde bulunmak üzere Bitlis'e gelen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, tarih kokan kentte hayran kaldığını belirtti.

Bakan Yardımcısı Demircan: "Bitlis'e daha fazla sahip çıkmamız lazım"

Valilik ziyaretinin ardında kent merkezindeki esnafı ziyaret eden Demircan, esnaflarla hasbihal etti.

İhlasiye Medresesi, Şerefiye Camii, Feyzullah El Ensari türbe ziyaretinin ardından sokak sağlıklaştırması kapsamında yapılan caddelerde incelemelerde bulundu.

Bölgenin çok yoğun kültürel bir bölge olduğunu belirten Demircan, bakanlığın yerel yönetimlerle birlikte sürdürdüğü birçok çalışmanın olduğunu söyledi.

Bitlis'e çok daha fazla sahip çıkılması gerektiğini vurgulayan Demircan "Bitlis'i tahminimden çok daha tarihi kokan, derinliği çok fazla olan, küçük bir bölgede çok fazla tarihi eser gördüğüm için açıkçası şaşırdığımı ifade etmek istiyorum. Çok ilham verici bir yer. Bitlis'e çok daha fazla sahip çıkmamız lazım. Bu bölge özel bir bölge. Bölgeye bir bütün olarak baktığımızda geleceği daha parlak neticelere hep birlikte ulaşacağız diye düşünüyorum." dedi.

Demircan, açıklamasında şunları söyledi:

"Tarihi mekanlarımız, önemli eserlere ev sahipliği yapan bir bölge. Burada yerel yönetimlerle beraber bakanlığımızın yürüttüğü birçok işimiz var. Bu çerçevede ilk nokta olarak Bitlis'teyiz. Vakıf eserlerinde yürüyen süreçler var. Onları yakında görmek ve tespit etmek, varsa eksiklikleri gidermek için geldik. Birkaç yıldır yapılması planlanan kütüphane çalışmamız var. Burada güzel çalışmaları yapmaya devam edeceğiz."

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER