HaberlerGündemBakan Yardımcısı Demircan: "Bitlis'e daha fazla sahip çıkmamız lazım"

Bakan Yardımcısı Demircan: "Bitlis'e daha fazla sahip çıkmamız lazım"

Bir dizi temas ve ziyaretlerde bulunmak üzere Bitlis'e gelen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, tarih kokan kentte hayran kaldığını belirtti.

Bakan Yardımcısı Demircan: "Bitlis'e daha fazla sahip çıkmamız lazım"

Valilik ziyaretinin ardında kent merkezindeki esnafı ziyaret eden Demircan, esnaflarla hasbihal etti.

İhlasiye Medresesi, Şerefiye Camii, Feyzullah El Ensari türbe ziyaretinin ardından sokak sağlıklaştırması kapsamında yapılan caddelerde incelemelerde bulundu.

Bölgenin çok yoğun kültürel bir bölge olduğunu belirten Demircan, bakanlığın yerel yönetimlerle birlikte sürdürdüğü birçok çalışmanın olduğunu söyledi.

Bitlis'e çok daha fazla sahip çıkılması gerektiğini vurgulayan Demircan "Bitlis'i tahminimden çok daha tarihi kokan, derinliği çok fazla olan, küçük bir bölgede çok fazla tarihi eser gördüğüm için açıkçası şaşırdığımı ifade etmek istiyorum. Çok ilham verici bir yer. Bitlis'e çok daha fazla sahip çıkmamız lazım. Bu bölge özel bir bölge. Bölgeye bir bütün olarak baktığımızda geleceği daha parlak neticelere hep birlikte ulaşacağız diye düşünüyorum." dedi.

Demircan, açıklamasında şunları söyledi:

"Tarihi mekanlarımız, önemli eserlere ev sahipliği yapan bir bölge. Burada yerel yönetimlerle beraber bakanlığımızın yürüttüğü birçok işimiz var. Bu çerçevede ilk nokta olarak Bitlis'teyiz. Vakıf eserlerinde yürüyen süreçler var. Onları yakında görmek ve tespit etmek, varsa eksiklikleri gidermek için geldik. Birkaç yıldır yapılması planlanan kütüphane çalışmamız var. Burada güzel çalışmaları yapmaya devam edeceğiz."

İLGİLİ HABERLER

Sit alanı ne demek?Sit alanı ne demek?Diyarbakır sokaklarında asfalt çalışmaları devam ediyorDiyarbakır sokaklarında asfalt çalışmaları devam ediyorBağlar Belediyesinden evi yanan aileye moral ve destek ziyaretiBağlar Belediyesinden evi yanan aileye moral ve destek ziyareti​Zekât fitre ve infak yapacaklar muhtaç aileler için çabuk davranmalı​Zekât fitre ve infak yapacaklar muhtaç aileler için çabuk davranmalıMeteoroloji: Hava sıcaklıkları hafta ortasına kadar mevsim normalleri altında seyredecekMeteoroloji: Hava sıcaklıkları hafta ortasına kadar mevsim normalleri altında seyredecek
SIRADAKİ HABER