HaberlerGündemBakan Soylu evlat nöbeti tutan aileleri ziyaret etti

Bakan Soylu evlat nöbeti tutan aileleri ziyaret etti

​İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, çocukları PKK tarafından kaçırıldığı gerekçesiyle HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturan evlat nöbetindeki aileleri ziyaret etti.

Bakan Soylu evlat nöbeti tutan aileleri ziyaret etti

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır'a gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, çocuklarının PKK tarafından kandırılarak kaçırıldığı gerekçesiyle 493 gündür HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde evlat nöbeti tutan ailelerle bir araya geldi.

HDP Diyarbakır il binası önünde kurulan çadırda aileleri ziyaret eden Soylu, yakın zaman içerisinde Cumhurbaşkanı'nın ailelerle bir araya geleceğinin bilgisini paylaştı.

Soylu, "493 gündür anne ve babalar olarak burada insanlık mücadelesi veriyorsunuz. Size minnettarız. Cumhurbaşkanı'nın da sizlere selam var ve yakın zamanda sizlerle beraber olacak. Toplam sayınız 185 aile olabilir fakat sadece burada sıkıntı çekenler sizler tek değilsiniz. Sizler PKK'nın dağa çıkarmak istediği gençlerimize bu çadırdan sahip çıkıyorsunuz. 2020 yılında 243 aile evladıyla kucaklaştı. Eğer bugün PKK ve destekleyen HDP çocuklarımızı dağa gönderemiyorsa burada sizin emeğiniz var. Size ne kadar teşekkür etsek azdır." dedi.

Hükümet olarak her daim kendilerine destek çıkacaklarını söyleyen Soylu, "Burada size hakaret edenlerin hakkından gelmeyen namerttir. Size söylenecek tek kötü bir sözü dahi kabul etmeyiz. Bugün bir kişi daha ikna yoluyla teslim oldu. İnşallah sizin çocuklarınızı da onların elinden alacağız." ifadelerini kullandı.

"Demirtaş'ın annesi öbür oğlunu onlardan istesin de görelim"

Selahattin Demirtaş'ın tutukluluk süresinin devam etmesi karşısında annesi Sadiye Demirtaş'ın evladının serbest bırakılması konusundaki taleplerine gönderme yapan Soylu, "Selahattin Demirtaş'ın annesi madem evladını devletten istiyor. Öbür evladı PKK'da, onlardan istesin de getirsin bakalım. Her alanı istismar ediyorlar ve etmeyi de sürdürüyorlar. Ama bu istismar maskesini sizler düşürdünüz, düşüyorsunuz." şeklinde konuştu.

HDP'ye seslenen Soylu, "Sizin yanınızdan sesinizi duymayanlara, vicdanlarını kapatanlara, Ankara'da mecliste laflar edipte buradaki anneleri hissetmeyenlere tekrar sesleniyorum: Her şeyi bir yana bırakıp anne-baba yüreğinize danışın buradakilerin karşı karşıya kaldığı zulmü bir kez hissedin. Lanet olsun! Siyasetinize, siyaset anlayışınıza ve efendilerinizin size vermiş olduğu talimatlara bağlılığınıza." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Türkiye’de aşı yaptıranların sayısı 950 bini geçtiTürkiye’de aşı yaptıranların sayısı 950 bini geçtiYoğun kar ve tipi nedeniyle oluşan elektrik arızası köylüler tarafından giderildiYoğun kar ve tipi nedeniyle oluşan elektrik arızası köylüler tarafından giderildiGizli buzlanma Diyarbakır'ın birçok noktasında kazaya sebep olduGizli buzlanma Diyarbakır'ın birçok noktasında kazaya sebep olduNusaybin Kaymakamı Temizkan Mardin Valiliği Hukuk Müşavirliği görevine atandıNusaybin Kaymakamı Temizkan Mardin Valiliği Hukuk Müşavirliği görevine atandıSeyir halindeki araçta video çekerken kaza yaptıSeyir halindeki araçta video çekerken kaza yaptı
SIRADAKİ HABER