HaberlerGündemBakan Pakdemirli, koyunları telef olan Tekin çiftine yardımda bulundu

Bakan Pakdemirli, koyunları telef olan Tekin çiftine yardımda bulundu

Manisa'nın Demirci ilçesi Esenyurt Mahallesi'nde çıkan yangında 70 koyunu telef olan Tekin çiftine, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin talimatıyla 120 koyun ile bir buçuk ton hayvan yemi verildi.

Bakan Pakdemirli, koyunları telef olan Tekin çiftine yardımda bulundu

Bakan Pakdemirli, 26 Kasım tarihinde çıkan yangında evi kullanılmaz hale gelen ve ahırda bulunan 70 koyunu telef olan Ali ve Seniye Tekin çiftinin mağduriyetinin giderilmesi için talimat verdi.

Manisa Tarım ve Orman İl Müdürlüğünün koordinasyonunda Tekin çiftine 120 koyun ve bir buçuk ton hayvan yemi teslim edildi.  

Bakan Pakdemirli, koyun ve yemin teslim edilmesinin ardından Tekin çiftiyle görüntülü konuştu. Tekin çiftine geçmiş olsun dileklerini ileten Pakdemirli, koyunların nasıl telef olduğu konusunda bilgi alarak, duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Pakdemirli, bir daha böyle musibetler yaşanmaması temennisinde bulunarak, "Biz her zaman sizin dertlerinizle dertleniyoruz. Her zaman söylüyoruz, sizin bir derdiniz varsa bizim de derdimiz var. Sizin gece ışıklarınız yanıyorsa bizim de burada ışıklarımız yanıyor. Derdinize derman olmaya çalıştık." ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Bitlis'te kar yağışının durmasıyla hayat normale döndüBitlis'te kar yağışının durmasıyla hayat normale döndüKaçak sigara ve binlerce makaron ele geçirildiKaçak sigara ve binlerce makaron ele geçirildiYetim çocuklara bot ve mont yardımı yapıldıYetim çocuklara bot ve mont yardımı yapıldıGaziantep'te Covid-19 tedbirlerini ihlal eden 276 kişiye para cezasıGaziantep'te Covid-19 tedbirlerini ihlal eden 276 kişiye para cezasıKar yağışı yerini dondurucu soğuklara bırak Ağrı'da termometreler eksi 28'i gösterdiKar yağışı yerini dondurucu soğuklara bırak Ağrı'da termometreler eksi 28'i gösterdi
SIRADAKİ HABER