HaberlerGündemBakan Pakdemirli, koyunları telef olan Tekin çiftine yardımda bulundu

Bakan Pakdemirli, koyunları telef olan Tekin çiftine yardımda bulundu

Manisa'nın Demirci ilçesi Esenyurt Mahallesi'nde çıkan yangında 70 koyunu telef olan Tekin çiftine, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin talimatıyla 120 koyun ile bir buçuk ton hayvan yemi verildi.

Bakan Pakdemirli, koyunları telef olan Tekin çiftine yardımda bulundu

Bakan Pakdemirli, 26 Kasım tarihinde çıkan yangında evi kullanılmaz hale gelen ve ahırda bulunan 70 koyunu telef olan Ali ve Seniye Tekin çiftinin mağduriyetinin giderilmesi için talimat verdi.

Manisa Tarım ve Orman İl Müdürlüğünün koordinasyonunda Tekin çiftine 120 koyun ve bir buçuk ton hayvan yemi teslim edildi.  

Bakan Pakdemirli, koyun ve yemin teslim edilmesinin ardından Tekin çiftiyle görüntülü konuştu. Tekin çiftine geçmiş olsun dileklerini ileten Pakdemirli, koyunların nasıl telef olduğu konusunda bilgi alarak, duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Pakdemirli, bir daha böyle musibetler yaşanmaması temennisinde bulunarak, "Biz her zaman sizin dertlerinizle dertleniyoruz. Her zaman söylüyoruz, sizin bir derdiniz varsa bizim de derdimiz var. Sizin gece ışıklarınız yanıyorsa bizim de burada ışıklarımız yanıyor. Derdinize derman olmaya çalıştık." ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER