HaberlerGündemBakan Pakdemirli evlat nöbeti tutan aileleri ziyaret etti

Bakan Pakdemirli evlat nöbeti tutan aileleri ziyaret etti

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, çocukları PKK tarafından kaçırıldığı gerekçesiyle HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde evlat nöbetini sürdüren aileleri ziyaret etti.

Bakan Pakdemirli evlat nöbeti tutan aileleri ziyaret etti

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır'a gelen Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, çocuklarının PKK tarafından kaçırıldığı gerekçesiyle 575 gündür HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde evlat nöbeti tutan ailelerle bir araya geldi.

HDP Diyarbakır İl Binası önünde kurulan çadırda aileleri ziyaret eden Pakdemirli, yaptığı açıklamada, "Hepimiz anne ve babalar olarak evlatlarımızın kıymetini biliyoruz. 219 aile burada haklı bir mücadele veriyorlar ve 575 gündür nöbet tutuyorlar. Bu ailelerden 24 tanesi evlatlarına kavuştu. Aileler çığlıklarını bu binanın önünden tüm dünyaya duyurdular. Dünyada bu örgütün ne olduğunu halen anlamayan ve anlamak istemeyenler var. Bu kişilere de bu ailelerimiz bu örgütün ne olduğunu duyurdu. Bu sebeple burada nöbet tutan tüm ailelere minnettarız." dedi.

PKK tarafından kaçırılan çocukların sorumlularını bildiklerini ifade eden Pakdemirli "Buradaki ailelerin evlatları dağda taşta yatarken bu işin sorumluların evlatları Avrupa'lar da olduğunu biliyoruz. Diyarbakır'ı ve doğuyu teröre mahkum etmeye çalışanların ne yapmak istediklerini de biliyoruz. Bu konularda gereğini yapıyor ve yapmaya da devam edeceğiz. Önümüz bayram, bu ailelerimiz için inşallah çifte bayram olsun dileklerimi iletiyorum. Buradaki ailelerin kutlu mücadelelerini tebrik ediyorum." ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER