HaberlerGündemBakan Kurum: "Yusufeli için 2,5 milyon liralık destek ödemeleri yapılacak"

Bakan Kurum: "Yusufeli için 2,5 milyon liralık destek ödemeleri yapılacak"

Artvin'in Yusufeli ilçesine bağlı Dereiçi köyünde yanan evleri yerinde inceleyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 193 bağımsız bölümde hasar tespit ettiklerini söyledi.

Bakan Kurum: "Yusufeli için 2,5 milyon liralık destek ödemeleri yapılacak"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile birlikte önceki gün yangın çıkan Artvin'in Yusufeli ilçesi Dereiçi köyüne giden Çevre ve Şehircilik Murat Kurum, burada incelemelerde bulundu.

Bakan Kurum, incelemelerin ardından yaptığı açıklamada "İlk hasar tespit çalışmalarına göre 52'si konut, diğerleri de ahır, samanlık, dükkan ve okula ait bir eklenti olmak üzere 193 bağımsız bölümde hasar tespit ettik. Çevre ve şehircilik Bakanlığından 1 milyon, Aile ve Çalışma Bakanlığından da 1,5 milyon lira bölgeye yeni destek ödemeleri yapılacak. Bugün itibarıyla da zemin etüt çalışmaları başladı. 6 ay içinde yeni konutlar vatandaşlara teslim edilecek." ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER