HaberlerGündemBakan Kurum: "Yusufeli için 2,5 milyon liralık destek ödemeleri yapılacak"

Bakan Kurum: "Yusufeli için 2,5 milyon liralık destek ödemeleri yapılacak"

Artvin'in Yusufeli ilçesine bağlı Dereiçi köyünde yanan evleri yerinde inceleyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 193 bağımsız bölümde hasar tespit ettiklerini söyledi.

Bakan Kurum: "Yusufeli için 2,5 milyon liralık destek ödemeleri yapılacak"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile birlikte önceki gün yangın çıkan Artvin'in Yusufeli ilçesi Dereiçi köyüne giden Çevre ve Şehircilik Murat Kurum, burada incelemelerde bulundu.

Bakan Kurum, incelemelerin ardından yaptığı açıklamada "İlk hasar tespit çalışmalarına göre 52'si konut, diğerleri de ahır, samanlık, dükkan ve okula ait bir eklenti olmak üzere 193 bağımsız bölümde hasar tespit ettik. Çevre ve şehircilik Bakanlığından 1 milyon, Aile ve Çalışma Bakanlığından da 1,5 milyon lira bölgeye yeni destek ödemeleri yapılacak. Bugün itibarıyla da zemin etüt çalışmaları başladı. 6 ay içinde yeni konutlar vatandaşlara teslim edilecek." ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER