HaberlerGündemBakan Kurum: Salda Gölü bilim dünyasına ışık tutacak

Bakan Kurum: Salda Gölü bilim dünyasına ışık tutacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Salda Gölü'nün bilim dünyasını heyecanlandıran bir çalışmaya ışık tutacağını söyledi.

Bakan Kurum: Salda Gölü bilim dünyasına ışık tutacak

Sosyal medya hesabından "Mars'a geri sayım başladı." etiketiyle paylaşım yapan Bakan Kurum, "Doğal halini koruyarak geleceğe taşıyacağımız Salda Gölü benzersiz yapısı ve görsel güzelliğinin yanı sıra bilim dünyasını heyecanlandıran bir çalışmaya da ışık tutacak. NASA gibi biz de Jezero Krateri'ndeki çalışmanın sonuçlarını merakla bekliyoruz." ifadelerine yer verdi.

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) sosyal medya hesabından "Jezero Krateri'ne kimse ayak basmadı ama Türkiye'deki Salda Gölü sayesinde orada neler bekleyebileceğimiz konusunda bazı fikirlerimiz var." paylaşımı yapmıştı.

​NASA'nın "Perseverance" adlı keşif aracı, dün Mars'a başarılı bir şekilde iniş yapmıştı.

İLGİLİ HABERLER

​Nusaybin’de PKK tarafından katledilen 5’i çocuk 8 köylü mezarları başında anıldı​Nusaybin’de PKK tarafından katledilen 5’i çocuk 8 köylü mezarları başında anıldıŞanlıurfa'da kaçak kınalı keklik avlayan avcı yakalandıŞanlıurfa'da kaçak kınalı keklik avlayan avcı yakalandıTürkiye'de ilk kez bir apartmana "Yeşilay" ismi verildiTürkiye'de ilk kez bir apartmana "Yeşilay" ismi verildiDünya Kudüs Haftası yarın başlıyorDünya Kudüs Haftası yarın başlıyorTürkiye’ye yasadışı yollarla girmeye çalışan 8 PKK'lı yakalandıTürkiye’ye yasadışı yollarla girmeye çalışan 8 PKK'lı yakalandı
SIRADAKİ HABER