HaberlerGündemBakan Koca cenazedeki kalabalık için özür diledi

Bakan Koca cenazedeki kalabalık için özür diledi

İlahiyatçı Profesör Muhammet Emin Saraç'ın cenazesinin kalabalık bir şekilde kaldırılmasına ilişkin konuşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kalabalık görüntüyü ön göremediklerini bundan dolayı halktan özür dilediğini söyledi.

Bakan Koca cenazedeki kalabalık için özür diledi

Gazetecilere açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun Coronavirus aşısı hakkındaki "Bedava aşıya para veriliyor" sözlerine cevap olarak, "Bu yaklaşımı ahlaki bulmuyorum. Verilmeyecek hesabımız yok. 83 milyon vatandaşımızla birlikte mücadeleyi devam ettirmekten yanayım. Bununla ilgili detaylı bilgiyi vatandaşımızın zihnini bulandırmak isteyenlere cevaben yarın basın toplantısında açıklama yapacağım." ifadelerini kullandı.

İlahiyatçı Profesör Muhammet Emin Saraç'ın cenazesine ilişkin soru üzerine Koca, “Kalabalık ve kapalı ortamlarda bulaşının fazla olduğunu biliyoruz. Cenazede o tarz mesafenin ortadan kalkabileceği görüntünün olabileceğini ön görmedik. Öngörmem gerekiyordu. Vatandaşımızdan bu konuda özür diliyorum. Bizler 83 milyon olarak eşit fedakarlık göstererek pandemi döneminde mücadeleye katkı sağlamalı" dedi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER