HaberlerGündemBakan Kasapoğlu'nun Ağrı temasları akşam saatlerinde de devam etti

Bakan Kasapoğlu'nun Ağrı temasları akşam saatlerinde de devam etti

Saat 11.00'da havayolu ile geldiği Ağrı'da temaslarda bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu akşam saatlerinde de Doğubayazıt ilçesi ve il merkezinde temaslarına devam etti.

Bakan Kasapoğlu'nun Ağrı temasları akşam saatlerinde de devam etti

Sabah saatlerinde havayolu ile geldiği Ahmed-i Hani Havalimanında Ağrı protokolü tarafından karşılanan Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu önce Ağrı Valiliğinde gerçekleştirilen İl Değerlendirme Toplantısına katıldıktan sonra Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesine geçerek Selçuklu Konferans Salonunda Protokol İmza Törenine iştirak etti.

Buradaki programın ardından önce Cumhuriyet Caddesi esnafını ziyaret eden Kasapoğlu merkeze bağlı Eliaçık (Navik) köyündeki İlkokulu ziyaret etti ve buradaki öğrenciler, öğretmenlerle bir araya geldi.

Bakan Kasapoğlu, Ağrı protokolü ile birlikte Doğubayazıt ilçesindeki Ağrı Dağı eteklerinde kampçı ve sporcuları ziyaret etti, bir müddet kendileri ile sohbet ettikten sonra kamp alanında hazırlanan semaver çayı içti.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesindeki UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi'nde yer alan İshak Paşa Sarayı'nı ziyaret etti.

Bakan Kasapoğlu, Vali Osman Varol, AK Parti Milletvekili Ekrem Çelebi, Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan ve beraberindekilerle tarihi İshak Paşa Sarayı'nı gezdi.

Saray görevlisi Hüseyin Sola'nın rehberlik yaptığı ziyarette saray hakkında bilgi alan Kasapoğlu, burada gençlerle sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kasapoğlu, daha sonra Ağrı ve Doğubayazıt Gençlik Merkezlerini ziyaret ederek kentteki sporcularla bir araya geldi.

Sporcuların sorunlarını dinleyen Kasapoğlu, ardından Ağrı Belediye Başkanı Sayan'ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.

Beraberindekilerle AK Parti İl Başkanlığına geçen Kasapoğlu, burada yaptığı konuşmasında, "Yapılan seçimle göreve gelen yeni yönetim için hayırlı olsun demeye geldik. Sizlerle kucaklaşmaya geldik, size uğramadan gidemezdik. Teşkilatımız bizim başımızın tacı. Hamdolsun güzel çalışmaları beraber gerçekleştirdik, yine bunları güzel çalışmalarla taçlandıracağız." dedi.

Dün yapılan seçimle İl Başkanlığına seçilen Halil Özyolcu ise yaptığı konuşmasında, "Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Ağrı'da yapılacak yatırımları bugün öğrenmiş olduk. Dün seçildik İl Başkanlığına ve yönetimin hemen hemen tamamına yakını çiçeği burnunda yönetim kurulu üyelerimiz. İlimizi ziyaretinizden dolayı size müteşekkiriz." ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER