HaberlerGündemBakan Karaismailoğlu Adıyaman'da köprülü kavşak açılışına katıldı

Bakan Karaismailoğlu Adıyaman'da köprülü kavşak açılışına katıldı

​Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismaismailoğlu Adıyaman'da yapımı tamamlanan Altınşehir Köprülü Kavşağı'nın açılışını gerçekleştirdi.

Bakan Karaismailoğlu Adıyaman'da köprülü kavşak açılışına katıldı

Bir dizi temaslarda bulunmak, yapımı devam eden çalışmaları yerinde görmek ve açılış töreni için Adıyaman'ına gelen Bakan Karaismailoğlu valilik toplantı salonunda kurum amirleri ve ilçe kaymakamlarıyla yaptığı toplantının ardından köprülü kavşağın açılışını gerçekleştirdi.

Adıyaman'da ilk olan Altınşehir Köprülü Kavşağı'nın dışında Hastane Kavşağında da köprülü kavşak sözü veren Bakan Karaismailoğlu Adıyaman'ı sık sık ziyaret edeceğini belirtti.

Köprülü kavşak açılışında konuşan Bakan Karaismailoğlu, "Türkiye'nin bütünsel kalkınma hedeflerine ulaşması açısından ulaştırma ve haberleşme alt yapımızı eksiksiz bir şekilde tamamlanmasının önemini bilerek sadece Adıyaman'ı değil 81 ilimizi ulaşımın her modunda dünyayla bağlıyoruz." dedi.

Hastane kavşağına köprülü kavşak sözü

Adıyaman  Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile otogar arasında kalan kavşakta tarfiği rahatlatmak ve kazaların önüne geçebilme adına kavşak sözü veren Bakan Karaismailoğlu, "Adıyaman'da halen devam eden 8 adet karayolu projesinin toplam proje bedeli bir milyar 825 milyonu aşmaktadır. Kavşağın hizmete alınması ile birlikte geçiş süresi 5 dakikadan bir buçuk dakikaya inecektir. Gölbaşı Adıyaman Devlet Yolu üzerinde inşa ettiğimiz kavşağımız bin 410 metre uzunluğunda, 2x2 şeritli bölünmüş yol standardındadır. Bu kavşak ile şehirler arası trafik transit geçişi altgeçide alınarak kentin daha rahat geçilmesine imkân verilmiştir. Hastane kavşağı ile ilgili önümüzdeki günlerde önemli gelişmeler olacaktır." şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER