HaberlerGündemBakan Çavuşoğlu'ndan AB'ye: "İslam karşıtlığıyla topyekûn mücadele etmeliyiz"

Bakan Çavuşoğlu'ndan AB'ye: "İslam karşıtlığıyla topyekûn mücadele etmeliyiz"

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Avrupa'da yükselen ırkçılık, ayırımcılık ve İslam karşıtlığıyla topyekûn mücadele etmeliyiz." dedi.

Bakan Çavuşoğlu'ndan AB'ye: "İslam karşıtlığıyla topyekûn mücadele etmeliyiz"

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ve bazı komisyon üyeleriyle yaptığı görüşmelerin ardından sosyal medyada paylaşımda bulundu.

Çavuşoğlu, şu ifadeleri kullandı:

"Gümrük Birliği'nin güncellenmesi ve vize serbestisinin hayata geçirilmesi gerekiyor. Düzensiz göç ve terörizmle mücadelede iş birliğini artırmalıyız. Avrupa'da yükselen ırkçılık, ayırımcılık ve İslam karşıtlığıyla topyekûn mücadele etmeliyiz."

İLGİLİ HABERLER

100 bin nüfusa düşen haftalık vaka sayısı açıklandı100 bin nüfusa düşen haftalık vaka sayısı açıklandıİçişleri Bakanlığından "Risk Gruplarına Göre Alınacak Tedbirler" genelgesiİçişleri Bakanlığından "Risk Gruplarına Göre Alınacak Tedbirler" genelgesiİllerin risk durumu nasıl belirlendi?İllerin risk durumu nasıl belirlendi?Hız denetimi sonucu çok sayıda araç trafikten men edildiHız denetimi sonucu çok sayıda araç trafikten men edildiGaziantep Valiliğinden yüz yüze eğitim açıklamasıGaziantep Valiliğinden yüz yüze eğitim açıklaması
SIRADAKİ HABER