HaberlerGündemBakan Akar'dan "PKK'nin üst düzey yöneticileri panik içinde" mesajı

Bakan Akar'dan "PKK'nin üst düzey yöneticileri panik içinde" mesajı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "PKK'nın sözde üst düzey yönetiminde ciddi panik ve endişe olduğu, örgütün hareket kabiliyetinin ciddi şekilde sınırlandığı gelen bilgiler arasında." dedi.

Bakan Akar'dan "PKK'nin üst düzey yöneticileri panik içinde" mesajı

İzmir Foça'da 2'nci Korvet Filotillası Komodorluğu Sancak Tevcih Töreni'nde konuşan Bakan Akar, Pençe Kartal-2 Harekâtı'yla Gara'da PKK'ye ağır darbe vurulduğunu söyledi.

"PKK terör örgütünün kaçacak bir yeri kalmadığını sözde yöneticileri çok iyi anladılar ve bunların inleri başlarına yıkıldı. 4'ü sözde üst düzey 53 terörist etkisiz hale getirildi." diyen Bakan Akar, "PKK'nın sözde üst düzey yönetiminde ciddi panik ve endişe olduğu örgütün hareket kabiliyetinin ciddi şekilde sınırlandığı da gelen bilgiler arasında." dedi.

Harekât sonrası PKK'nin iç değerlendirmelerine yönelik alınan istihbarattan büyük bir darbe aldıklarını ve panik içinde olduklarını öğrendiklerini belirten Bakan Akar, "Teröristler bundan sonra kendilerini hiç bir yerde güvenli hissedemeyecekler." ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER