HaberlerGündemBakan Akar'dan "PKK'nin üst düzey yöneticileri panik içinde" mesajı

Bakan Akar'dan "PKK'nin üst düzey yöneticileri panik içinde" mesajı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "PKK'nın sözde üst düzey yönetiminde ciddi panik ve endişe olduğu, örgütün hareket kabiliyetinin ciddi şekilde sınırlandığı gelen bilgiler arasında." dedi.

Bakan Akar'dan "PKK'nin üst düzey yöneticileri panik içinde" mesajı

İzmir Foça'da 2'nci Korvet Filotillası Komodorluğu Sancak Tevcih Töreni'nde konuşan Bakan Akar, Pençe Kartal-2 Harekâtı'yla Gara'da PKK'ye ağır darbe vurulduğunu söyledi.

"PKK terör örgütünün kaçacak bir yeri kalmadığını sözde yöneticileri çok iyi anladılar ve bunların inleri başlarına yıkıldı. 4'ü sözde üst düzey 53 terörist etkisiz hale getirildi." diyen Bakan Akar, "PKK'nın sözde üst düzey yönetiminde ciddi panik ve endişe olduğu örgütün hareket kabiliyetinin ciddi şekilde sınırlandığı da gelen bilgiler arasında." dedi.

Harekât sonrası PKK'nin iç değerlendirmelerine yönelik alınan istihbarattan büyük bir darbe aldıklarını ve panik içinde olduklarını öğrendiklerini belirten Bakan Akar, "Teröristler bundan sonra kendilerini hiç bir yerde güvenli hissedemeyecekler." ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER