HaberlerGündemBakan Akar'dan helikopter kazasına ilişkin açıklama

Bakan Akar'dan helikopter kazasına ilişkin açıklama

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Bitlis'in Tatvan ilçesinde meydana gelen ve 11 kişinin hayatını kaybettiği, 2 kişinin de yaralandığı helikopter kazasının incelemelerine bugün başlanacağını açıkladı.

Bakan Akar'dan helikopter kazasına ilişkin açıklama

İlk bilgi ve görgü tanıkların ifadesine kazanın olumsuz hava koşullarından kaynaklandığı değerlendirildiğini belirten Akar, kesin nedeninin ayrıntılı incelemenin ardından belirleneceğini ifade etti.

Akar "İlk bilgiler ve görgü tanıkları ifadelerine göre kazanın ani değişim gösteren olumsuz hava şartları nedeniyle meydana geldiği değerlendiriliyor. İlk andan itibaren arama kurtarmada, şehit ve yaralılarımızın tahliyesinde ilgili kamu kurumlarınca en kısa sürede tüm imkanlar seferber edildi. Kaza kırım ekibi incelemelere bugün başlayacak. Bu elim olayın kesin nedeni ayrıntılı inceleme sonucunda belirlenecek." diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER