HaberlerGündemBakan Akar'dan helikopter kazasına ilişkin açıklama

Bakan Akar'dan helikopter kazasına ilişkin açıklama

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Bitlis'in Tatvan ilçesinde meydana gelen ve 11 kişinin hayatını kaybettiği, 2 kişinin de yaralandığı helikopter kazasının incelemelerine bugün başlanacağını açıkladı.

Bakan Akar'dan helikopter kazasına ilişkin açıklama

İlk bilgi ve görgü tanıkların ifadesine kazanın olumsuz hava koşullarından kaynaklandığı değerlendirildiğini belirten Akar, kesin nedeninin ayrıntılı incelemenin ardından belirleneceğini ifade etti.

Akar "İlk bilgiler ve görgü tanıkları ifadelerine göre kazanın ani değişim gösteren olumsuz hava şartları nedeniyle meydana geldiği değerlendiriliyor. İlk andan itibaren arama kurtarmada, şehit ve yaralılarımızın tahliyesinde ilgili kamu kurumlarınca en kısa sürede tüm imkanlar seferber edildi. Kaza kırım ekibi incelemelere bugün başlayacak. Bu elim olayın kesin nedeni ayrıntılı inceleme sonucunda belirlenecek." diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER