HaberlerGündemBahçede yetiştiriyor pazarda satıyorlar

Bahçede yetiştiriyor pazarda satıyorlar

Samsun’un Bafra ilçesinde bulunan pazar yerlerinde ve semt pazarında satışa sunulan yerli ürünler halkın büyük ilgisini görüyor.

Bahçede yetiştiriyor pazarda satıyorlar
Samsun’un Bafra ilçesinde bulunan pazar yerlerinde ve semt pazarında satışa sunulan yerli ürünler halkın büyük ilgisini görüyor.

    Bafra ilçesine bağlı mahallelerden ilçeye yetiştirdiği ürünleri satmaya gelen vatandaşlar, tüm ürünleri kendileri pazarlıyor. Pazardaki satışlar ile evlerinin bütçesine katkıda bulunduklarını belirten üretici Muhterem Kocaman, "Yerli sebze ve meyveler daha taze olduğu için genelde vatandaşlar bunları tercih ediyor. Bizler de bahçelerimizde her türlü sebze ve meyveyi yetiştiriyoruz. Büyük pazaryerinde sebze ve meyve satıcılığı yapıyorum. Sebze ürünleri yeni pazara indi. Günlük olarak ta satılıyor. Vatandaşlarımız doğal olan bu hormonsuz ürünlere yoğun ilgi gösteriyor. Bizler de bu satışlardan elde ettiğimiz gelir ile aile bütçemize küçük de olsa bir katkı sağlıyoruz. Bahçemiz ve hayvanlarımız var. İhtiyacımızdan fazla olan el emeği göz nuru bahardan beri yetiştirdiğimiz bu ürünlerimizi pazarda satıp ihtiyaçlarımızı karşılıyoruz." diye konuştu.

    Bafra’da bulunan pazaryerlerinde ve manavlarda patlıcan kilosu 75 kuruştan, domates, salatalık kilosu 1 liradan satılırken, biber, fasulye kilosu da 1,5 TL’den alıcı buluyor.

İLGİLİ HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dış Politika Değerlendirme Toplantısına başkanlık ettiCumhurbaşkanı Erdoğan, Dış Politika Değerlendirme Toplantısına başkanlık ettiTürkiye gemisi Nijerya açıklarında kaçırıldıTürkiye gemisi Nijerya açıklarında kaçırıldıŞırnak’ta birçok bölgeye girişler bir yıl süreyle yasaklandıŞırnak’ta birçok bölgeye girişler bir yıl süreyle yasaklandıŞırnak İl Milli Eğitim Müdürü Nazan Şener asaleten atandıŞırnak İl Milli Eğitim Müdürü Nazan Şener asaleten atandıİletişim Başkanı Altun’tan “militan” söylemine tepkiİletişim Başkanı Altun’tan “militan” söylemine tepki
SIRADAKİ HABER