HaberlerGündemBaharda açan çiçekler Adıyaman'a renk kattı

Baharda açan çiçekler Adıyaman'a renk kattı

​Adıyaman Belediyesi tarafından bahar mevsimi boyunca gerçekleştirilen kampanya ile şehrin birçok noktasına dikilen on binlerce ağaç çiçek açmaya başladı.

Baharda açan çiçekler Adıyaman'a renk kattı

Adıyaman Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından şehrin birçok noktasında gerçekleştirilen daha yeşil bir Adıyaman çalışmaları açan çiçeklerle çevreye renk kattı.

Proje kapsamında; parklar, mahalle bahçeleri, kavşak ve refüjler başta olmak üzere şehrin dört bir yanında bulunan en küçük alana bile 50 binin üzerinde, yaşları 4 ila 5 arasında değişen çeşitli türlerdeki fidanları diken ekipler, şehrin güzel bir görünüme kavuşmasına vesile oldu.

Adıyamanlıların geçmişten bu yana hep özlemle bahsettikleri yeşil Adıyaman hayalini gerçekleştirmek için ilk adımları attıklarını söyleyen ve projeye hız kesmeden devam edeceklerini söyleyen Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç ise bu konuda emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür etti.

Yaptıkları çalışmayla Adıyaman’da kişi başına düşen yeşil alan oranının belirgin bir şekilde arttığını da sözlerine ekleyen Kılınç "Göreve geldiğimizde şehrimizdeki ağaçlandırma oranının istenilen oranda olmadığını düşünerek, geleceğe güzel bir miras bırakma adına yeşil Adıyaman projesini başlattık. Şimdiye kadar 50 binin üzerinde fidanı gerek toprakla buluşturduk gerekse vatandaşlarımıza dağıtarak kendi bahçelerine dikmelerini sağladık. İnşallah yıl içerisinde saksılı fidanlarımızdan da dağıtmaya devam edeceğiz." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER