HaberlerGündemBağlar ilçesinde 40 yıllık yol sorunu çözüme kavuşturuldu

Bağlar ilçesinde 40 yıllık yol sorunu çözüme kavuşturuldu

Diyarbakır'ın Merkez Bağlar ilçesi Karacadağ bölgesindeki yol sorunları, ilçe belediyesi tarafından çözülmeye devam ederken son olarak bölgede bulunan Terhane Mezrası'nın 40 yıldır süregelen yol sorunu sona erdirildi.

Bağlar ilçesinde 40 yıllık yol sorunu çözüme kavuşturuldu

Bağlar Belediyesi, kurulduğu tarihten bu yana iç yolları olmadığı için mezra sakinlerinin eşyalarını ana yola kadar taşımak zorunda kaldığı, hastalar için ambulansın giremediği Karacadağ bölgesindeki Terhane Mezrası’nın uzun yıllardır çözüm bekleyen ulaşım sorununu 2,5 kilometre yeni yol yaparak çözüme kavuşturdu.

2 buçuk kilometre uzunluğunda yeni yapılan yollar birleştirilerek ulaşıma elverişli hale getirildi.

Karacadağ Mahalle Muhtarı Ahmet Karacadağ, Terhane Mezrası’nın kurulduğu tarihten beri ulaşım sorunu yaşadığını ifade ederek bu durumu paylaştıkları Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun tüm imkanları seferber ederek hem yol hem de beton boru sorununu kısa sürede çözüme kavuşturduğunu söyleyerek teşekkür etti.

Mezranın bir diğer sorunu olan geçmiş dönemlerde yaşanan ve kimi zaman tarım arazilerine ve hayvanlara zarar veren sel taşkınlarına karşı Bağlar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince bölgede 60 beton boru çalışması gerçekleştirildi.

Develi Mahallesi’ne 600 Metre Yeni Yol

Bağlar Belediyesi, Develi Mahallesi’ne de 600 metre uzunluğunda yeni yol kazandırarak ulaşımda yaşanan tıkanıklığı giderdi.

Yapılan çalışmalar ile ilgili Beyoğlu, daha önce ihmal edilen kırsal mahallelere hizmet götürme yolunda kararlı adımlarla çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.

İLGİLİ HABERLER

Otomobilin çarptığı yaşlı adam öldüOtomobilin çarptığı yaşlı adam öldüMardin Valisi Demirtaş’ın hafta sonu ziyaretleri sürüyorMardin Valisi Demirtaş’ın hafta sonu ziyaretleri sürüyorLiseli öğrencilerin “Siyer Yarışması” heyecanıLiseli öğrencilerin “Siyer Yarışması” heyecanıGaziantep Valiliği “16 yaşındaki çocuğa darp iddiası”nı yalanladıGaziantep Valiliği “16 yaşındaki çocuğa darp iddiası”nı yalanladı​Eğitim Bir-Sen Malatya Şubesi: 28 Şubat darbesinin sivil ayağıyla da hesaplaşılmalıdır​Eğitim Bir-Sen Malatya Şubesi: 28 Şubat darbesinin sivil ayağıyla da hesaplaşılmalıdır
SIRADAKİ HABER