HaberlerGündemBağlar'da yol çalışmaları devam ediyor

Bağlar'da yol çalışmaları devam ediyor

Diyarbakır'ın merkez Bağlar ilçesinde belediye ekipleri, kırsal mahallelerde ve ilçe merkezindeki mahallelerde yol, kaldırım ve altyapı çalışmalarını sürdürüyor.

Bağlar'da yol çalışmaları devam ediyor

Bağlar Belediyesi, Karacadağ bölgesinde yer alan Karahan Mahallesi’nde taziye evine yeni yol kazandırarak, yağışlı günlerde yaşamın olumsuz etkilenmemesi için beton boru döşeme çalışması gerçekleştirdi.

Kırsal Karacadağ ve Develi mahallelerinde yeni yol çalışması gerçekleştirildi. Merkez Körhat Mahallesi’nde de parke taşı çalışması yapılarak ara sokaklar ve kaldırımlar yaya kullanımları için elverişli hale getirildi.

Yerleşim yerlerinde alt yapı hizmetlerine devam ederek ulaşımda yaşanan aksaklıkları çözüme kavuşturmaya devam eden Bağlar Belediyesi ekipleri, Kırsal Karacadağ Mahallesi’nde 800 metre uzunluğunda iki yeni yolu tamamlayarak vatandaşların kullanımına sunarken, Develi Mahallesi’nde de 400 metre uzunluğunda yeni yolu ulaşıma kazandırdı.

Kırsal mahallelerde bulunan taziye evlerinin eksiklerini de gideren belediye ekipleri, Karahan Mahallesi’ne bağlı Sofu Halil Mezrası’nda taziye evine giden güzergahta yeni yol yaparak yağışlı günlerde ulaşımın daha sağlıklı olması için 20 adet beton boru döşemesi gerçekleştirdi.

İlçe merkezinde ise Körhat Mahallesi’nin ara sokakları ve kaldırımlarında kullanılamaz hale gelen parke taşları yeni parke taşlarıyla değiştirilerek kaldırımlar ve ara sokaklar kullanışlı hale getirildi.

Çalışmalarına devam ettiklerini söyleyen Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu "Hizmetsiz günümüz yok. Vatandaşlarımızın sağlıklı ve huzurlu koşullarda yaşamasına imkân tanımak için halkımızdan gelen talep doğrultusunda ve kendi tespitlerimize göre yeni hizmetler kazandırıyoruz. Vatandaşımız huzurlu ve mutlu oldukça bizler de daha keyifle onlara hizmet etmeye devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Bakan Yardımcısı Yavuz, yurt dışındaki tarihi eserlerin getirilmesi için çalışıyoruzBakan Yardımcısı Yavuz, yurt dışındaki tarihi eserlerin getirilmesi için çalışıyoruz​Van’da AFAD gönüllülerine kimlikleri dağıtıldı​Van’da AFAD gönüllülerine kimlikleri dağıtıldıMalatya'da İl Afet Risk Azaltma Planı toplantısı gerçekleştirildiMalatya'da İl Afet Risk Azaltma Planı toplantısı gerçekleştirildiSiirt’te hizmet verecek yeni ilçe otogarında çalışmalar başladıSiirt’te hizmet verecek yeni ilçe otogarında çalışmalar başladıDumlupınar İmam Hatip Ortaokulunun yıkım çalışmaları başladıDumlupınar İmam Hatip Ortaokulunun yıkım çalışmaları başladı
SIRADAKİ HABER