HaberlerGündemBağlar'da yıllardır yaşanan su taşkınları çözüme kavuşturuluyor

Bağlar'da yıllardır yaşanan su taşkınları çözüme kavuşturuluyor

Diyarbakır'ın merkez Bağlar İlçesinde bulunan Yukarı Mollali mahallesinin bir numaralı gündemi olan su taşkınları sorunu, belediye ekiplerinin çalışmaları sonucunda çözüme kavuşturuldu.

Bağlar'da yıllardır yaşanan su taşkınları çözüme kavuşturuluyor

Yaşanan su taşkınları sonucunda birçok hayvanın telef olup arazilerin zarar gördüğü mahallede, Bağlar Belediyesi tarafından beton boru döşemesi yapılarak yaşanan mağduriyetler giderildi.

Diyarbakır merkez Bağlar ilçesi Karacadağ bölgesinde bulunan Yukarı Mollaali Mahallesi’nin sakinleri, yağışlı dönemlerde meydana gelen sel olayları ve su taşkınları nedeniyle büyük sıkıntı yaşadıklarını dile getirerek sorunun çözümü için Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’na ulaştı. Konuyla alakalı Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerini görevlendiren Beyoğlu, sorunun tespit edilip, uzun yıllara dayanan mağduriyetlerin kısa sürede ortadan kalkmasını sağladı.

Belediye ekipleri tarafından beton boruların yer altına döşendiği mahalle, olası sel ve su taşkınlarına karşı koruma altına alınarak tarım arazileri, hayvan otlatma ve ulaşımda yaşanan aksaklıkların aşılması da sağlandı.

"Vatandaşımızın huzur ve güven içerisinde yaşam sürmesini önemsiyoruz"

Mahallede yaşanan sıkıntıların giderilmesi ile ilgili Beyoğlu, sorunların kısa sürede çözümü için muhtarlar için özel iletişim hattı oluşturduklarını ifade ederek, "Bu vesile ile muhtarlarımız doğrudan bize ulaşıyor. Biz de ilgili birimlerimiz aracılığı ile zaman kaybetmeden ivedilikle sorun tespiti yaparak pratik çözümleri devreye sokuyoruz. Vatandaşımızın huzur ve güven içerisinde yaşam sürmesini önemsiyoruz. Halkımızla aramızda hiçbir engel yok. Bu mahallemizin de böyle bir sorunu olduğunu öğrenince hemen harekete geçerek hamd olsun çözülmesine vesile olduk." dedi.

Yukarı Mollaali Mahalle Muhtarı Şerif Yılmaz, geçmiş yıllarda yaşanan doğal afetler nedeniyle zor durumda kaldıklarını ifade ederek, sorunu çözen Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’na teşekkür etti.

Yılmaz, "Hayvanlarımız telef oldu, tarım arazilerimiz zarar gördü. Ulaşımda da sorun yaşıyorduk. Durumu başkanımıza aktardık. Uzun yıllardır çözülmesini beklediğimiz sorun kısa sürede çözüldü. Allah kendisinden ve emek veren herkesten razı olsun.” şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dış Politika Değerlendirme Toplantısına başkanlık ettiCumhurbaşkanı Erdoğan, Dış Politika Değerlendirme Toplantısına başkanlık ettiTürkiye gemisi Nijerya açıklarında kaçırıldıTürkiye gemisi Nijerya açıklarında kaçırıldıŞırnak’ta birçok bölgeye girişler bir yıl süreyle yasaklandıŞırnak’ta birçok bölgeye girişler bir yıl süreyle yasaklandıŞırnak İl Milli Eğitim Müdürü Nazan Şener asaleten atandıŞırnak İl Milli Eğitim Müdürü Nazan Şener asaleten atandıİletişim Başkanı Altun’tan “militan” söylemine tepkiİletişim Başkanı Altun’tan “militan” söylemine tepki
SIRADAKİ HABER