HaberlerGündemBağlar'da sel ve su taşkınlarına karşı çalışmalar sürüyor

Bağlar'da sel ve su taşkınlarına karşı çalışmalar sürüyor

Diyarbakır merkez Bağlar ilçe Belediyesi, Karacadağ Mahallesi ve bağlı mezralara 10 gün içerisinde 525 adet beton boru döşeyerek geçmiş yıllarda yaşanan su ve sel taşkınlarına karşı önlem alıyor.

Bağlar'da sel ve su taşkınlarına karşı çalışmalar sürüyor

Kırsal yerleşim alanlarında alt ve üst yapı çalışmalarını sürdüren Bağlar Belediyesi, Karacadağ Mahallesi'nde ulaşımda aksamalara yol açıp, tarım arazileri ve hayvanların zarar görmesine neden olan su ve sel taşkınlarına karşılık yer altına beton borular döşedi.

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, 10 gün içerisinde Karacadağ Mahallesi merkez ile Laçin, Tezharap, Ziyaret, Terhane, Keloş, Darbey, ve Kum Deresi mezralarına 525 beton boru döşedi.

Çalışmalar hakkında açıklamada bulunan Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, "İlçede tarihinin en büyük hizmetlerini hayata geçirdik ve geçirmeye devam ediyoruz. Bugün hamdolsun mesai gözetmeden her zaman ve her koşulda vatandaşına hizmet götüren bir belediye anlayışını oturttuk. Kırsal yerleşim yerlerine yeni yollar açıp, beton boru ve menfez köprüler inşa ederek ulaşımı ve yaşamı elverişli hale getiriyoruz." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER