HaberlerGündemBağlar'da 5 kırsal mahallenin ulaşım sorunu çözüme kavuşturuldu

Bağlar'da 5 kırsal mahallenin ulaşım sorunu çözüme kavuşturuldu

​Diyarbakır merkez Bağlar Belediyesi, 5 kırsal mahalle ve bağlı mezralara bir hafta içerisinde 60 kilometre yeni yol kazandırarak geçmiş dönemlerde ulaşımda yaşanan aksaklıkları giderdi.

Bağlar'da 5 kırsal mahallenin ulaşım sorunu çözüme kavuşturuldu

Bağlar ilçesinin Kırkoyun Mahallesi’ne bağlı Naldiken, Güven, Ürkmez ve Bekçidamı mezraları ile Kabahıdır, Ortaören, Kırkıncık ve Kamışpınar mahallelerinde sürdürülen yeni yol yapım çalışmaları kapsamında vatandaşlar tarafından yeni yapıların oluşturulduğu bölgelerde ulaşım sorunu çözüme kavuşturuldu.

Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin çalışmaları sonunda kullanışlı hale gelen yolların görüntüsü buralarda yaşayan vatandaşların memnuniyetini kazandı.

Bağlar Belediyesi, kendi imkanlarıyla kazandırdığı park ve dinlenme alanlarının çevre düzenlemesini de yaparak vatandaşlar için huzurlu alanlar haline getiriyor.

Bağcılar Mahallesi’nde yapımı tamamlanmak üzere olan ve Ahmed-i Hani ismi verilen parkın çevre düzenlemesi yapılarak ara yollar ve kaldırımlar kilitli parke taşlarıyla döşendi.

İlçenin her noktasına hizmet götürme gayreti içerisinde olduklarını belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, "Vatandaşlarımızın huzurlu yaşam imkanına kavuşması için tüm ekiplerimiz ve imkanlarımızla aziz ve kadirşinas milletimizin emrindeyiz. İki yılda oluşturduğumuz değişim çok şükür fazlasıyla konuşuluyor. Biz hamasetle değil, hizmetlerimizle kendimizi anlatıyoruz." diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER