HaberlerGündemBağlar'da 5 kırsal mahallenin ulaşım sorunu çözüme kavuşturuldu

Bağlar'da 5 kırsal mahallenin ulaşım sorunu çözüme kavuşturuldu

​Diyarbakır merkez Bağlar Belediyesi, 5 kırsal mahalle ve bağlı mezralara bir hafta içerisinde 60 kilometre yeni yol kazandırarak geçmiş dönemlerde ulaşımda yaşanan aksaklıkları giderdi.

Bağlar'da 5 kırsal mahallenin ulaşım sorunu çözüme kavuşturuldu

Bağlar ilçesinin Kırkoyun Mahallesi’ne bağlı Naldiken, Güven, Ürkmez ve Bekçidamı mezraları ile Kabahıdır, Ortaören, Kırkıncık ve Kamışpınar mahallelerinde sürdürülen yeni yol yapım çalışmaları kapsamında vatandaşlar tarafından yeni yapıların oluşturulduğu bölgelerde ulaşım sorunu çözüme kavuşturuldu.

Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin çalışmaları sonunda kullanışlı hale gelen yolların görüntüsü buralarda yaşayan vatandaşların memnuniyetini kazandı.

Bağlar Belediyesi, kendi imkanlarıyla kazandırdığı park ve dinlenme alanlarının çevre düzenlemesini de yaparak vatandaşlar için huzurlu alanlar haline getiriyor.

Bağcılar Mahallesi’nde yapımı tamamlanmak üzere olan ve Ahmed-i Hani ismi verilen parkın çevre düzenlemesi yapılarak ara yollar ve kaldırımlar kilitli parke taşlarıyla döşendi.

İlçenin her noktasına hizmet götürme gayreti içerisinde olduklarını belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, "Vatandaşlarımızın huzurlu yaşam imkanına kavuşması için tüm ekiplerimiz ve imkanlarımızla aziz ve kadirşinas milletimizin emrindeyiz. İki yılda oluşturduğumuz değişim çok şükür fazlasıyla konuşuluyor. Biz hamasetle değil, hizmetlerimizle kendimizi anlatıyoruz." diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER