HaberlerGündemBağlar Belediyesi yol yapma hizmetlerini sürdürüyor

Bağlar Belediyesi yol yapma hizmetlerini sürdürüyor

Diyarbakır merkez Bağlar İlçe Belediyesi, salgın nedeniyle hafta sonunda uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında da çalışmalarına devam ediyor.

Bağlar Belediyesi yol yapma hizmetlerini sürdürüyor

İlçenin Bağcılar Mahallesi'nde bulunan Hamravat bölgesine yarım kilometre uzunluğunda yol kazandırılırken kırsalda Karahan ve Yiğityolu mahallelerinde beton boru; Tellikaya mahallesinde ise yeni yol çalışması gerçekleştirildi.

Bağlar Belediyesi; Hamravat, havaalanı ve araç muayene caddesini bağlayan bölgede yaşanan bağlantı yol sorununu çözüme kavuşturdu. 15 metre genişlik ve 520 metre uzunluktan oluşan yolun alt ve üst yapısı tamamlanırken, havaların ısınmasıyla sıcak asfaltlama ile döşenerek konforlu yol olarak ulaşıma açılacak.

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından kırsalda bulunan iki mahallede geçmiş yıllarda meydana gelen doğal afetler dikkate alınarak beton boru çalışması gerçekleştirildi. Karahan mahallesi mezralarında 95, Yiğityolu mahallesinde de 25 olmak üzere 120 beton boru toprağın altında monte edildi.

Ayrıca Tellikaya mahallesinde Bağlar belediyesince yeni açılan yerleşim yerlerine 1 kilometre 600 metre uzunluğunda yeni yol yapıldı.

Konuyla ilgili kısa bir açıklama yapan Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, "İlçemiz merkezden kırsala kadar hak ettiği konfor ve hizmet kalitesine ulaşıncaya kadar tüm enerjimiz ve imkanlarımızla çalışmaya devam edeceğiz." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Bakan Yardımcısı Yavuz, yurt dışındaki tarihi eserlerin getirilmesi için çalışıyoruzBakan Yardımcısı Yavuz, yurt dışındaki tarihi eserlerin getirilmesi için çalışıyoruz​Van’da AFAD gönüllülerine kimlikleri dağıtıldı​Van’da AFAD gönüllülerine kimlikleri dağıtıldıMalatya'da İl Afet Risk Azaltma Planı toplantısı gerçekleştirildiMalatya'da İl Afet Risk Azaltma Planı toplantısı gerçekleştirildiSiirt’te hizmet verecek yeni ilçe otogarında çalışmalar başladıSiirt’te hizmet verecek yeni ilçe otogarında çalışmalar başladıDumlupınar İmam Hatip Ortaokulunun yıkım çalışmaları başladıDumlupınar İmam Hatip Ortaokulunun yıkım çalışmaları başladı
SIRADAKİ HABER