HaberlerGündemBağlar Belediyesi’nin Bağ Evi proje ihalesi yapıldı

Bağlar Belediyesi’nin Bağ Evi proje ihalesi yapıldı

​Diyarbakır merkez Bağlar Belediyesi, Bağcılar Mahallesinde 30 bin metrekarelik alanda yapılması planlanan Bağ Evi Projesi'nin ihalesini kendi sosyal medya hesapları üzerinden canlı yayımladı.

Bağlar Belediyesi’nin Bağ Evi proje ihalesi yapıldı

Önümüzdeki günlerde tamamlanacak olan ihale sürecinin ardında çalışmalarına başlanacak olan proje, Bağcılar Mahallesi Aram Tigran Caddesi üzerinde 30 bin metrekarelik alanda hayata geçirilecek.

İlçeye adını veren bağ kültürünü yaşatmak ve geliştirmek için tasarlanan projede yöreye özgü üzüm çeşitlerinin yanı sıra bağ kültürünü yansıtan bağ evi, yürüyüş yolları, çocuk oyun alanları, park ve dinlenme alanları yer alacak. Çok amaçlı proje ile bir zamanlar Bağlar İlçesi’nde hâkim olan bağ kültürünün yeni nesiller arasında yaygınlaştırılması amaçlanıyor.

Son iki yılda belediyenin imkanlarını doğru değerlendirerek ilçenin geleceğine yön verecek projeleri hayata geçirdiklerini belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, bağ evinin de bunlardan biri olduğunu söyledi.

Beyoğlu, "İlçemizin tarihinde bağ kültürünün çok önemli bir yeri var. Bir çocuğumuz çocukluk yıllarımızda Bağlar’daki üzüm bağlarını hatırlıyoruz. Bu kültür ne yazık ki sonraki yıllarda çarpık kentleşmeye kurban edildi. Amacımız bu kültürü yeniden canlandırmak. Sosyal medya hesaplarımız üzerinden şeffaf bir ihale süreci gerçekleştirdik. Önümüzdeki günlerde inşallah projeye başlanmış olacak. Şimdiden Bağlar’ımıza ve Diyarbakır’ımıza hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER