HaberlerGündemBağlar Belediyesi'nden fiyat denetimi

Bağlar Belediyesi'nden fiyat denetimi

​Diyarbakır merkez Bağlar Belediyesi, vatandaşların şikayeti üzerine zabıtalardan oluşan ekip oluşturarak Ticaret İl Müdürlüğü ile koordineli olarak temel ihtiyaç ürünlerinin satıldığı işyerlerinde fiyat ve etiket denetimi gerçekleştirdi.

Bağlar Belediyesi'nden fiyat denetimi

Son zamanlarda yoğun şikayetlere konu olan fahiş fiyatlarla ilgili çalışma başlatan Bağlar Belediyesi, işletmelerde etiket ile satış fiyatı uyum denetimi yaparken fırın ve ünlü mamullerin satıldığı işyerlerinde fiyatın yanı sıra gramaj ve kalite kontrolleri yaptı.

Etiket ile satış fiyatı birbiri ile uyuşmayan işyerlerine ilgili kanun maddeleri gereğince yasal işlem uygulanarak halka açık işletmelerde de maske, temizlik ve sosyal mesafe ile ilgili uyarılar yapıldı.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu'nun talimatıyla yerine getirilen  denetimlerde kahvehane, çay bahçesi, dernek, lokal, kuaför, güzellik merkezi, hamam, sauna ,pazar yerleri, restoran, kafe, alış veriş merkezi ve market gibi halka açık iş yerlerinde Koronavirüs tedbirleri kapsamında hijyen denetimleri gerçekleştirildi.

Belediyenin zabıta ve ruhsat müdürlüğü ekipleri, ayrıca bin 700 işyerine yönelik ruhsat denetimi gerçekleştirerek eksikleri olan esnaflara belediyenin her türlü kolaylığı sağladığını dile getirip işlem yapmaları için bilgilendirmede bulundu.

Ekiplerin cadde ve sokaklarda vatandaşlara yönelik maske denetimleri ise devam ediyor.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER